Lekcja z mistrzynią w "piątce"

Dziś (14.09.) dzieci z klas sportowych w SP nr 5 miały wyjątkową lekcję wychowania fizycznego. Zajęcia na nowym boisku sportowym poprowadziła szósta zawodniczka niedawnych Mistrzostw Europy w Berlinie Karolina Kołeczek.

Karolina Kołeczek poprowadziła dziś zajęcia wychowania fizycznego dla dzieci.   |  fot. (olo)

Karolina Kołeczek to mistrzyni Polski, medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy oraz szósta zawodniczka zakończonych niedawno Mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów przez płotki w Berlinie. Do finału berlińskich mistrzostw wbiegła z czasem poniżej 13 sekund!

Przebywającą na krótkim urlopie w Charzykowach zawodniczkę na zajęcia do „piątki” zaprosił  nauczyciel i trener żeglarstwa Mirosław Laskowski, który zna Karolinę.

Sympatyczna lekkoatletka zaproszenie przyjęła i dziś zachęcała dzieci do uprawiania sportu. Pokazała młodym sportowcom trochę techniki biegania przez płotki. Były też sprinty, ale przede wszystkim dobra zabawa. A co trzeba zrobić, by zostać „prawdziwym” sportowcem?

- Wiadomo, że trzeba mieć talent, ale to jest ważne do pewnego momentu i wieku. Później potrzeba też mobilizacji, ciężkiej pracy i wytrwałości – mówi Karolina Kołeczek. Zapytaliśmy zawodniczkę jak zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu. Kiedyś bowiem nie było z tym problemu, wszyscy spędzali czas na podwórku, grając, biegając, bawiąc się. Dziś sport i rekreacja muszą walczyć z tabletami i komputerami.

- Tu wiele zależy od rodziców. Przykład idzie z góry, jeśli rodzice są aktywni, to dzieci będą brały przykład. Sport warto uprawiać, bo kształtuje charakter, uczy zasad fair-play – mówi zawodniczka. - Jestem za tym, aby w szkołach było jak najwięcej wuefu i języków obcych – dodaje.

Tekst i fot. (olo)

 1. 16 września 2018  01:29   Moja przeszłość...   Mg

  W końcu się doczekaliśmy.

  0
  2
 2. 14 września 2018  19:39   co to (1)   ktoś

  ma do rzeczy -języki obce

  10
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi