Lech II Poznań nie dał rady faworyzowanej Chojniczance

W środę, 27 kwietnia wieczorem w meczu 30 kolejki, Lech II Poznań w Chojnicach zmierzył się z Chojniczanką. Gospodarze przed meczem mieli na swoim koncie serię aż 14 kolejnych spotkań bez przegranej.

Chojniczanka po kolejnym zwycięstwie jest już bliska awansu do I-ligi z drugiej pozycji.   |  fot. Rmak

Chojniczanka w tym sezonie jest faworytem do awansu na zaplecze Ekstraklasy. Na 5 kolejek przed końcem rozgrywek posiadali 5 oczek przewagi nad trzecim w tabeli Ruchem Chorzów. Rezerwy Kolejarza na grały z Chojniczanką łącznie 3 razy notując jesienne zwycięstwo i 2 porażki w zeszłych rozgrywkach.

CHOJNICZANKA - LECH II 2:0 (2:0)

Chojniczanka: Broda, Grolik, Bartosiak, Niepsuj, Mikołajczyk, Czajkowski, Cegiełka, Van Huffel, Karbowy (77 Mazek), Mikołajczak (89 Kasperowicz), Pląskowski (77 Skrzypczak).

Bramki: 1:0 Mikołajczak 9, 2:0 Mikołajczak 13.

Żółte kartki: Bartosiak, Karbowy (Chojniczanka) - Kryg, Zagórski, Czekała (Lech II).

Do przerwy Chojniczanka prowadziła z rezerwami Lecha Poznań po dwóch bramkach Tomasza Mikołajczaka, choć gospodarze mogli prowadzić zdecydowanie wyżej. Goście również szukali swoich akcji, głównie na skrzydłach, jednak bez powodzenia.

Gospodarze w drugiej połowie postawili na utrzymanie korzystnego wyniku i wygrali 2:0 z rezerwami Lecha Poznań. Dzięki pozostałym rezultatom kolejki Chojniczanka powiększyła przewagę nad Ruchem Chorzów do 7 punktów i są coraz bliżej awansu na zaplecze ekstraklasy. Kolejne spotkanie Chojniczanka rozegra w sobotę 30 kwietnia o godz. 17 z Garbarnią Kraków.

Pozostałe wyniki: Olimpia Elbląg - Znicz Pruszków 2:0, Wisła Puławy - Ruch Chorzów 0:0, Radunia Stężyca - Śląsk II Wrocław 4:2, Stal Rzeszów - Hutnik Kraków 3:3, Sokół Ostróda - Pogoń Siedlce 0:0, Wigry Suwałki - Motor Lublin 3:2, KKS 1925 Kalisz - GKS Bełchatów (3:0) (wo), Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Garbarnia Kraków 2:2