Laureat VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP w II LO

Patryk Syngierski z klasy III A uzyskał tytuł laureata VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP, organizowanej przez stowarzyszenie COPTiOSH.

Patryk Syngierski   |  fot. facebook

Nasz uczeń po wygraniu etapu wojewódzkiego, w rozegranym 3. marca na Uniwersytecie w Białymstoku finale konkursu zajął szóste miejsce. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny i swoim zakresem obejmował zagadnienia związane z historią i wiedzą o społeczeństwie.

Program tematyczny zawierał m.in. genezę demokracji w Polsce  od czasów I Rzeczpospolitej, aż do obrad Okrągłego Stołu, a także wiedzę o obecnym funkcjonowaniu naszego kraju, o obowiązującym prawie oraz o prawach człowieka i stosunkach międzynarodowych.

Etap centralny Olimpiady składał się z trzech etapów: testu z zakresu programu stałego Olimpiady, testu z programu zmiennego (w tym roku: „III Rzeczpospolita za prezydentury Lecha Kaczyńskiego (2005-2010)”) oraz z quizu z udziałem publiczności, do którego zakwalifikowała się najlepsza dziesiątka uczestników.

Tytuł laureata Olimpiady Wiedzy o III RP zwalnia naszego ucznia z postępowania rekrutacyjnego na wszystkich lub wybranych kierunkach studiów m.in. na Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

K. Jagielski

Zapisz

  1. 9 marca 2018  14:14   To jest wielki sukces ...   Svenson

    To jest wielki sukces młodego człowieka,wypada pogratulować i wspierać .Dziękuję chojnice.com za informację.Szkoda jedynie że tak mało .

    4
    1
    Odpowiedz