„Lao Che” w Chojnicach

Wkrótce po raz pierwszy wystąpi w Chojnicach znany zespół „Lao Che”. Ma być gwiazdą obchodów 90 rocznicy powrotu Chojnic do Polski.

Lao Che na festiwalu Song of Songs Festival 2008 w Toruniu.   |  fot. pl.wikipedia.org

Koncert ma mieć miejsce w niedzielę 31 stycznia o 17 w hali sportowej Centrum Parku. Bezpłatne wejściówki, których przygotowano 500 sztuk, można odbierać w Chojnickim Domu Kultury w dniach 25.01. (poniedziałek) w godz. 10.00 – 16.00 oraz 27.01. (środa) godz. 10.00 – 16.00. Każda osoba może pobrać 2 wejściówki. Nie udało nam się dowiedzieć, jaki jest koszt występu „Lao Che” ponoszony przez miasto, ale z informacji umieszczonych na stronie zespołu wynika, że ceny biletów na ich koncerty oscylują wokół 25 - 30 złotych.
W internecie znaleźliśmy też informacje o zespole i muzyce, którą grają. Jak sami napisali na swym profilu umieszczonym na myspace.com: „Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Na płycie „Gusła”, wszystko ma za zadanie oddać atmosferę zamierzchłych czasów, okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów. Podano to w mieszance nowoczesnych brzmień, co uatrakcyjnia i ujednolica charakter muzyki zespołu, która miałaby być sugerowana obecnemu słuchaczowi. (…) Pomysł na drugą płytę zespołu „Powstanie Warszawskie” pojawił się już podczas końcowego etapu prac nad płytą Gusła. Przez długi czas dojrzewał i nabierał kształtów. W połowie 2003 roku zespół zaczął tworzyć muzykę, która ma odzwierciedlać 10 obrazów (najbardziej znamiennych dla tego zrywu wydarzeń). Płyta została nagrana w wyposażonym w stare sprzęty studio Obuh. Do nagrań użyto przede wszystkim starych mikrofonów pamiętających lata 60 - te czy nawet lata 30 -s te. Płyta „Powstanie Warszawskie” ukazuje się nakładem wytwórni ARS MUNDI w marcu 2005 roku.”
Druga płyta zespołu stała się przełomem (piosenki z niej mają być wykonane na chojnickim koncercie) w jego historii. Została uznana przez słuchaczy Trójki za płytę roku 2005. W tym samym roku po raz pierwszy wystąpili na Przystanku Woodstock. Jurek Owsiak powiedział o ich muzyce umieszczonej na DVD „Lao Che Woodstock”: "Lao Che to na dziś najbardziej twórcza polska muzyka rockowa. I choćbym nie wiem, jak się natężał i próbował zawrzeć swoje emocje w setkach słów, określeń i zwrotów, to wszytko i tak będzie jednym, wielkim bazgrołem oraz niespełnioną opowieścią, jeśli nie odpalimy tej płyty w swoim odtwarzaczu DVD. Jeszcze raz, krótko i zwięźle powiem, że macie do czynienia z najbardziej przełomową w polskim rocku kapelą, przed którą dosłownie wszystko. To DVD jest dla mnie pierwszym z serii ich trzech koncertów, zagranych na Przystanku Woodstock. Jeśli macie podobne odczucia - dajcie znać."
(je)

 1. 22 stycznia 2010  13:44   hello   prawnik

  czy redaktorzy znają prawo autorskie i prawo handlowe?

  0
  0
 2. 20 stycznia 2010  22:27   Przecież podają, że ...   Ziutek Pajda

  Przecież podają, że bezpłatne wejściówki są do odebrania.

  0
  0
 3. 20 stycznia 2010  22:06   aa i koncert jest for free, ...   anonim

  aa i koncert jest for free, mi się udało dowiedziec ;)

  0
  0
 4. 20 stycznia 2010  22:02   w sobotę czy 31 stycznia?   anonim

  w sobotę czy 31 stycznia?

  0
  0
 5. 20 stycznia 2010  21:25   Lao Che   Michał

  Płyta "Powstanie Warszawskie" to dla mnie najlepsza polska płyta rockowa ostatnich lat, a może i w ogóle. Absolutny majstersztyk, gdzie fragmenty powstańczej poezji przeplatane są cytatami z punkowych songów. Muzyka niby oszczędna, ale przemyślana, naładowana emocjami. Wbrew pozorom żadnej martyrologii, słuchania na baczność, to konkretna rockowa muzyka i nie zdziwię się jak zobacze na OSiRze pogo. Z innych płyt słyszałem tylko kawałki. Ostatnia jest zupełnie wyluzowana, taka dość ludyczna, więc jeśli zagrają regularny koncert to może się okazać, że ci co liczą na patriotyczną nutę "w ten uroczysty dzień" - mogą być zaskoczeni.

  0
  0