Lao Che: historia w zgodzie ze zgiełkiem

Po raz pierwszy w Chojnicach oficjalne uroczystości związane z historią Chojnic miały rockowy akcent. Wybór wykonawcy, czyli grupy Lao Che nie jest jednak przypadkowy.

Koncert Lao Che w Chojnicach.

Zespół ten jako jeden z niewielu w Polsce przekazuje historyczne ważne treści w dynamicznej rockowej oprawie. Utwory z płyty "Powstanie Warszawskie" przewijały się przez cały koncert. Wprawdzie wspomniane powstanie od 1920 roku dzieli odstęp jednego pokolenia, ale ten repertuar wpisuje się w nurt narodowowyzwoleńczy. Półtora godzinny koncert był bardziej urozmaicony pod względem repertuaru - muzycy dokonali przeglądu całej swej twórczości. Sięgnęli też do znakomitych kompozycji starszych kolegów po fachu - Klaus Mitffoch" z repertuaru grupy Lecha Janerki oraz "Populares uber alles" Homo Twist. Wyczekiwane przez widownię "Hydropiekłowstąpienie" zabrzmiało w finale koncertu a na bis - "Czas", kompozycja z najnowszej płyty "Prąd stały/prąd zmienny".
(ro) fot. M.N. ro

fotoreportaz.jpg relacja_video.jpg

 1. 31 stycznia 2010  22:50   Nie ...   Hamer

  Nie "Wniebopiekłowstąpienie" tylko HYDROpiekłowstąpienie

  0
  0
 2. 31 stycznia 2010  22:32   Bombowy koncert   Michał

  Co prawda utwory z "Powstania Warszawskiego" stanowiły margines koncertu i wcale nie były jego najmocniejszymi fragmentami, to całość była po prostu niesamowita. Utwory z płyty "Gospel" w wersji live okazały się być jeszcze bardziej dynamiczne, wręcz "taneczne". Super.

  0
  0