LO zaprasza na Konferencję Naukową i Ognisko Pokoleń

Dziś (29.09.) odbędą się kolejne wydarzenia w ramach obchodów 400-lecia szkoły średniej w Chojnicach. Będą miały miejsce w auli LO im. Filomatów Chojnickich przy ul. Nowe Miasto.

W tym roku szkoła obchodzi jubileusz 400 - lecia. Na transmisję wydarzenia zaprasza portal.

Organizatorzy jubileuszowych obchodów zapraszają od 10.00 na II Ogólnopolską Konferencję Naukową „Ojczyzna – Nauka – Cnota”. Od 10.30 rozpoczynają się referaty. W I części „Rezydencja i kolegium jezuickie w Chojnicach” oraz „Królewskie Katolickie Gimnazjum w Chojnicach”.

W II części, która rozpoczyna się o 12.30 (w tym miejscu będzie dostępna na YouTube transmisja z niej), będzie „Państwowe Gimnazjum Klasyczne Męskie w Chojnicach” oraz „Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich”. Konferencja jest pod patronatami honorowymi Starosty Chojnickiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Burmistrza Chojnic.

Drugim wydarzeniem będzie „Ognisko pokoleń”. Spotkają się na nim m.in. aktualna kadra pedagogiczna i emerytowani nauczyciele, absolwenci LO i członkowie Towarzystwa Przyjaciół LO. Natomiast uczniowie przedstawią program artystyczny. Także to wydarzenie będzie transmitowane na YT.

https://youtu.be/_mFccPg-EZQ

https://youtu.be/O7PvfbulkWg

(je)