LGR Morenka zaprasza na szkolenia, Maraton Gocki oraz po granty na powstanie firmy

Lokalna Grupa Rybacka „Morenka” zaprasza chętnych z branży turystycznej na szkolenia; proponuje 60 tys. zł dotacji na założenie działalności gospodarczej, a biegaczy zaprasza do Wojtala w gm. Czersk na VII Maraton Gocki.

Maraton Gocki, jest dla każdego mieszkańca regionu i nie tylko.   |  fot. arch.

Informacje o tych działaniach przedstawiła prezes Grażyna WeraMalatyńska na konferencji prasowej w Urzędzie Gminy Chojnice. Tylko oferta dla biegaczy, czyli Maraton Gocki, jest dla każdego mieszkańca regionu i nie tylko. Pozostałe, jeśli chodzi o powiat chojnicki, tylko bez miasta Chojnice. Ta impreza odbędzie się we współpracy z Gminą Czersk 26.03.2022 na trzech dystansach: maratonu, półmaratonu i bieg na 10 km. Główny bieg będzie na trasie Wojtal – Łąg – Odry – Wojtal – Łąg – Odry – Wojtal. Więcej informacji na stronie LGD Sandry Brdy.

Nie pierwszy raz LGR Morenka organizuje szkolenia dla przedsiębiorców z branży turystycznej i okołoturystycznej (ośrodki kultury, punkty informacji, park narodowy, parki krajobrazowe). Tegoroczna edycja będzie prowadzona w sześciu tematach. Są to m.in. „kształtowanie relacji z klientem”, „nowoczesne sposoby promocji usług w turystyce” czy „warsztaty fotograficzno – filmowe”. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Terminy szkoleń i więcej informacji można znaleźć na stronie LGR Morenka.

LGD Sandry Brdy ma ciekawą ofertą dla osób do 34 roku życia i bezrobotnych z miejscowości do 5 tys. mieszkańców będzie konkurs na wsparcie podjęcia działalności gospodarczej. Ma być ogłoszony w I półroczu 2022 roku. Można otrzymać 60 tys. zł bezzwrotnej premii na nową firmę. Preferowane kierunki działalności, to turystyka, gastronomia, usługi dla seniorów, usługi związane z odnawialną energią.

Więcej szczegółów w relacji video.

(je)