Kwiaty i wydawnictwo oraz spotkania z podróżnikami

31 stycznia chojniczanie będą świętować 99 rocznicę powrotu Chojnic do Ojczyzny. W ratuszu zaczęto przygotowania do przyszłorocznej, okrągłej, setnej rocznicy.

Za rok chojniczanie będą świętować 100-lecie powrotu do Ojczyzny. Warto przygotować z tej okazji coś wyjątkowego.   |  fot. (olo)

31 stycznia o godz. 10.15 delegacje zbiorą się przed Bramą Człuchowską, następnie nastąpi złożenie kwiatów i przejście do bazyliki na mszę. Dodatkowymi elementami obchodów 99 rocznicy powrotu Chojnic do macierzy będą: wystawa przygotowana przez Bogdana Kuffla „Drogi do Niepodległości”, pokaz walk rycerskich, a także spotkanie w muzeum połączone z promocją nowego wydawnictwa „Twarze Niepodległości Ziemi Chojnickiej”. Przygotowano też występy tancerzy z ChCK.

- Przygotowując się do 100-lecia zapoczątkujemy nową inicjatywę - cykl spotkań z podróżnikami. Pierwsze zaplanowaliśmy z Norbertem Pokorskim, który opowie o swoich wyprawach na Grenlandię – mówi wiceburmistrz Adam Kopczyński. To spotkanie zaplanowano na 30 stycznia na godz. 18.00 w podziemiach kościoła gimnazjalnego.

Tekst i fot. (olo)

OBCHODY 99 ROCZNICY POWROTU CHOJNIC DO OJCZYZNY 31 STYCZNIA 2019 r.

PROGRAM

31.01.2019 r.

10.15 - Zbiórka pocztów sztandarowych, delegacji, uczestników uroczystości na placu przy     Bramie Człuchowskiej, złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą powrót Chojnic do Macierzy, po złożeniu kwiatów przejście do Bazyliki Mniejszej

Przemarsz ulicami: 31 Stycznia, Kościuszki do  Bazyliki Mniejszej

11.00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny i Miasta - Bazylika Mniejsza

13.00 - Otwarcie wystawy pt.: „Drogi do Niepodległości” ze zbiorów Bogdana Kuffla -    boczna empora chóru (kościół gimnazjalny)

13.30 - Pokazowe walki rycerskie tarczy i miecza – sala sportowa Zespołu Szkół /Nowe Miasto

15.00 - Spotkanie w Muzeum Historyczno-Etnograficznym i promocja nowego wydawnictwa edukacyjnego pt.: „Twarze Niepodległości Ziemi Chojnickiej” – Brama Człuchowska.

Ponadto:

30.01 - godz. 18.00 podziemia kościoła gimnazjalnego „Nasza droga do niepodległości” – spotkanie z podróżnikiem Norbertem Pokorskim

31.01 - godz. 18.00 – Występy taneczne w Chojnickim Centrum Kultury.

 1. 16 stycznia 2019  01:24   A co wspólnego ma pokaz walk ...   chojniczanin

  A co wspólnego ma pokaz walk rycerskich z obchodami 99 rocznicy powrotu Chojnic do macierzy ?! Zostawcie to na Turniej Rycerski ! Czy nie można zrobić takiej rekonstrukcji (związanej z tematem) jaka odbyła się kilka lat temu na Starym Rynku i przyległych uliczkach ?! Pewnie szkoda kasy ale kasa dla rycerzy radnego się znajdzie. No cóż ...trzeba promować swoich.

  12
  0
 2. 15 stycznia 2019  14:47   BUSEM PRZEZ ŚWIAT   anonim

  Koniecznie do spotkań z podróżnikami zaproście Busem przez świat - Karola i Aleksandrę Lewandowskich. ;)

  6
  1