Kuna Filter Comfort – Pij wodę prosto z kranu!

Kuna Filter to europejska marka, której produkty tworzone są na terenie UE. Do produkcji używane są wysokiej jakości materiały, które w większości posiadają niemiecką licencję.

Filtr do wody Kuna Filter Comfort to wysokiej jakości urządzenie, produkowane w Polsce. Uzdatnia wodę za pomocą kilku wkładów, m.in. membrany molekularnej i mineralizatora. Posiada niewielkie rozmiary i pojemny zbiornik na wodę.   |  fot. ilustracyjne

Filtry od Kuna Filter oczyszczają wodę z wszelkich rodzajów zanieczyszczeń i dodatkowo wzbogacają je o cenne minerały. 

Filtry do wody pod zlew - Kuna Filter Comfort

Kuna Filter Comfort to wysokiej jakości filtr, który uzdatnia wodę pitną. To doskonałe rozwiązanie w domkach jednorodzinnych, przedszkolach czy restauracjach. Woda filtrowana jest za pomocą kilku wkładów filtrujących oraz membrany molekularnej. Kuna Filter Comfort został także wyposażony w mineralizator, który wzbogaca wodę o cenne minerały. Wydajność tego modelu to aż 291 litrów krystalicznie czystej wody na dobę. Urządzenie z łatwością możemy zamontować w dowolnej szafce w kuchni lub bezpośrednio pod zlewem.

Kilkustopniowy proces filtracji wody

Proces filtracji wody w filtrze Kuna Filter Comfort zachodzi za pomocą membrany molekularnej oraz filtrów wstępnych, wkładów uszlachetniających oraz mineralizatora.

W pierwszym etapie woda przepływa przez filtr sedymentacyjny (KF-S-5), którego zadaniem jest eliminacja zanieczyszczeń o wielkości 5 um, w tym rdzy i piasku.

Drugim etapem jest filtr sedymentacyjno-węglowy (KF-SW-5), który dzięki właściwością węgla aktywnego przechwytuje związki organiczne i chlor.

Trzeci etap jest najważniejszym momentem podczas procesu filtracji. Woda oczyszczana jest z wszelkich zanieczyszczeń za pomocą membrany osmotycznej, której skuteczność wynosi aż 96%.

Oczyszczona woda trafia jeszcze do wkładu węglowego (KF-C-GAC), gdzie ponownie oczyszczana jest z chloru i zanieczyszczeń mechanicznych

Nieskazitelnie czysta woda trafia na sam koniec do wkładu mineralizującego (KF-MIN-10), gdzie zostaje wzbogacona o związki wapnia i magnezu. Mineralizator podnosi również PH wody.

Prosty montaż

Filtr Kuna Filter Comfort jest praktycznie bezobsługowym urządzeniem. Najwięcej czasu musimy poświęcić podczas montażu. Jednak z podstawową wiedzą hydrauliczną lub z drobną pomocą specjalisty zajmie to zaledwie 30-90 minut. Filtr należy jednak zamontować w łatwo dostępnym miejscu, co ułatwi nam wymianę wkładów filtracyjnych.  Żywotność poszczególnych filtrów wynosi:

Filtr sedymentacyjny - 6 miesięcy,

Filtr sedymentacyjno-węglowy - 6 miesięcy,

Membrana molekularna - 3-6 lat,

Filtr węglowy - 8-12 miesięcy,

Mineralizator - 6-12 miesięcy.

Aż 5 lat gwarancji

Na każdy produkt standardowa gwarancja wynosi 2 lata. Natomiast jeśli serwis urządzenia będzie regularnie wykonywany (co 6 miesięcy) wtedy gwarancja zostanie przedłużona do aż 5 lat.

Podsumowanie - Filtr do wody Kuna Filter Comfort

Woda w filtrze Kuna Filter Comfort zostaje poddana wielostopniowej filtracji. Wydajność urządzenia kształtuje się na poziomie 291 l/24h. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi urządzenie zmieści się w każdej szafce kuchennej. Kuna Filter Comfort to gwarancja nieskazitelnie czystej wody w Twoim kranie!  

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl