Ktoś to musi ogarnąć …

- Czas powołać miejski zespół ds. obchodów 100 rocznicy obchodów niepodległości – mówi radny Jacek Klajna. – Będzie sporo różnych przedsięwzięć i byłoby szkoda, żeby nakładały się one na siebie.

Radny Jacek Klajna jest za tym, aby powołać zespół koordynujący wydarzenia, aby uniknąć ich nagromadzenia np. w jednym dniu.   |  fot. (olo)

W listopadzie w całej Polsce odbędą się uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Również w naszym mieście nie zabraknie większych i mniejszych wydarzeń z tym związanych. Radny Jacek Klajna apeluje, by powołać zespół, który będzie te wydarzenia koordynował, by nie było sytuacji, że imprezy i uroczystości będą się na siebie nakładały.

Może zdarzyć się sytuacja, że w jeden weekend odbędzie się mnóstwo imprez, a w kolejny nie będzie nic. Ponadto taki zespół mógłby zbierać wszelkie pomysły i w jednym miejscu porządkował. Takie zespoły powołał m.in. sąsiedni Człuchów – mówi Klajna. Okazuje się, że jest taki zamysł, ale rozszerzony, by powstał jeden wspólny komitet zajmujący się listopadowymi wydarzeniami z miasta, gminy i powiatu. Szczegóły mają być znane niebawem.

(olo)

Zapisz

 1. 9 kwietnia 2018  16:02   100 lecie powrotu do Polski a 25 lecie Bazyliki!!!   Sarna

  Wiecie jaka kwotą (oficjalną) miasto wspiera 25 lecie Bazyliki? A ile "kosztuje" powrót Chojnic do macierzy? Organizacyjnie miasto na razie "leży i kwiczy"!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 4 kwietnia 2018  10:15   Kolejny raz J. Klajna realizuje pomysły opozycji   Wilk

  Wcześniej archiwum zdjęć, teraz komitet obchodów.

  2
  1
  Odpowiedz
 3. 3 kwietnia 2018  20:38   Całe uroczystości ... (1)   jasnowidz

  Całe uroczystości ograniczą się do złożenia wiązanki kwiatów pod pomnikiem Orła Białego, jakaś wystawa w podziemiach kościoła gimnazjalnego no i główny numer obchodów - msza św w bazylice !

  3
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 kwietnia 2018  10:29   chojniczanka   anonim

   i wystarczy

   1
   0
 4. 3 kwietnia 2018  19:20   O,oooooo Klajna w końcu przemowił (1)   wyborca

  kiedy przemówią inni bezradni finsteryzmu chojnickiego?

  5
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 5. 3 kwietnia 2018  14:37   Słońce Chojnic (1)   Kamil

  Po co w ogóle coś organizować na 100 lecie odzyskania niepodległości. Części chojniczan będzie wystarczało żeby słońce Chojnic wyszło z ratusza położył kwiaty i dał wywiad do tvn. Mam nadzieję że mądrzy ludzie zmienia ta władze w ratuszu. To będzie najlepszy dar na 100 lecie obchodów odzyskania niepodległości

  3
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 6. 3 kwietnia 2018  12:40   Azali powiadam waść, dobrze ...   anonim

  Azali powiadam waść, dobrze czynicie, bo tu każdy ch .... na swój strój. Pierwsze nagromadzenie trzech imprez w jednym dniu będzie wkrótce czyli tak, jak w zeszłym roku, nikt nie wyciągnał z tego wniosku, bo po co męczyć się aż takim mysleniem

  3
  0
  Odpowiedz
 7. 3 kwietnia 2018  12:19   Dobrze prawi   anonim

  Dobrze prawi

  3
  1
  Odpowiedz