Książka o rodzinach z korzeniami drobnoszlacheckimi

Tematyki kosznajderskiej nie odpuszczamy, ale jako że było dużo pytań o takie wydawnictwo, postanowiliśmy wydać książkę o rodach kaszubskich – mówi Grażyna Wera - Malatyńska, szefowa LGD Sandry Brdy.

Grażyna Wera Malatyńska zaprasza na promocję nowej książki Sandrów Brdy.   |  fot. (olo)

20 marca o godz.17.00 LGD Sandry Brdy zapraszają do chojnickiej Wszechnicy na promocję nowej książki - „Korzenie drobnoszlacheckie. Przywiązanie do rodzinnego gniazda na przykładzie wybranych rodów szlachty kaszubskiej” Tomasza Marcina Cisewskiego.

Jak można przeczytać na wstępie, książka poświęcona jest przywiązaniu do rodzinnego gniazda i poczucia wewnętrznej przynależności oraz tożsamości na przykładzie kilkunastu kaszubskich rodów Czapiewskich, Janta-Połczyńskich, Sikorskich, Łąckich, Styp-Rekowskich, Szpot-Gliszczyńskich, Główczewskich, Chełmowskich, Ossowskich, Orlikowskich i Cisewskich.

- Te rody mają korzenie drobnoszlacheckie i jak wynika z tej książki bardzo się ze sobą łączą. W książce są drzewa genealogiczne, jest więc szansa znaleźć siebie – śmieje się Grażyna Wera-Malatyńska.

Książka będzie kosztowała 29 zł.

Tekst i fot. (olo)

 1. 22 marca 2018  00:14   zagadka   musaschi

  Czy Szpot Gliszczyńscy wywodzą się z rodu Dunin? Są sprzeczne informacje niemieccy heraldczycy twierdzą że tak a Przemysław Pragert ma inne zdanie

  0
  0
 2. 16 marca 2018  19:48   Po co to komu?   Łukasz

  Pytam po co jakiś Agent Tomek pisze książki o rodach na Kaszubach. Kogo to interesuje? Jakby to był biuletyn to ja rozumiem a tu promocja jakieś \'książki\' n/n autora o nudnej tematyce. Jeszcze na to artykuł napisany na portalu regionalnym. W takim razie Chojnice chyba są miastem starzejacych się ludzi albo mega nudne i nic innego wartościowego się tam nie dzieje.

  5
  5