Ksiądz Janusz Chyła ostrzega - chrześcijanin nie może głosować na PiS!

Większość osób startujących w Chojnicach z list PiS-u, to ludzie z bliskiego kręgu ks. Janusza Chyły – przedstawiciele Rady parafialnej, Rycerzy Kolumba, Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, fanki - parafianki ...

Autorem listu jest Przemysław Zientkowski, inspektor do spraw Rozwoju i Współpracy Naukowej w Urzędzie Miejskim.   |  fot. arch.

Czy ks. Janusz Chyła pozostanie wierny roli współczesnego inkwizytora i usunie z przestrzeni Kościoła kandydatów PiS-u, aby nie byli powodem zgorszenia? W odpowiedzi na ostracyzm zarówno mojej jak i wielu innych osób, jakiego dopuścił się znany ze swojej "bezkompromisowości" ks. Janusz Chyła, tylko dlatego, że w zgodzie z własnym sumieniem kandydują w wyborach samorządowych z list innych niż PiS - przesyłam poniższy tekst. Wiem, że przydługawy, ale chciałem rzetelnie ustosunkować się do dedykowanego mi przez ks. Chyłę wpisu.

Przemysław Zientkowski


Zapisz

 1. 17 października 2018  12:48   Sumienie ruszyło Pana ... (1)   Beata

  Sumienie ruszyło Pana Zientkowskiego chce się usprawiedliwić tym ze stoi u Boku Burmistrza popierającego prawa do aborcji in vitro Sam się usprawiedliwia atakując ks Chylę. Chcąc się wybielić ks Janusz Chyła nie ma z tymi zarzutami Pana nic Wspólnego zawsze stał na straży moralności i stać będzie i ma do tego prawo i obowiązek czego nie można powiedzieć tego o Panu największym zagrożeniem kościoła są liberalni katolicy Proszę się nad tymi słowami zastanowić

  27
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 18 października 2018  21:30   Liberal   Tradycjonalista

   Ten pan Przemyslaw to juz do tych liberalow nalezy , mysle , ze sam doskonale o tym wie , kto z kim przystaje ...to powiedzenie bardzo tu do tego pana pasuje !

   6
   3
 2. 16 października 2018  08:53   Nieprzemyślana decyzja (1)   Rozczarowany

  Panie Przemysławie - pracowałeś długo na swoją dobrą opinię - straciłeś wszystko w jednej chwili. W historii Chojnic już się zapisałeś. Były postacie w historii, które się zatraciły w swoich słabościach, ale naprawiły swoje nienajlepsze decyzje. Mam nadzieję, że i z Tobą tak będzie. Zastanów się głęboko i podejmij słuszną decyzję.

  38
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 16 października 2018  19:58   On na dobrą opinię? Kiedy, ...   anonim

   On na dobrą opinię? Kiedy, czym? Od lat pracuje, według mnie, na złą opinię i to bardzo konsekwentnie.

   12
   3
 3. 16 października 2018  08:49   Z ręką w nocniku   Dawny kolega

  W mojej ocenie to socjotechniczny chwyt, aby wprowadzić zamęt i chaos pośród wyborców sympatyzujących z PIS. Bardzo w obrzydliwym stylu. Czyżby pan Przemek chciał zapracować na awans?Wszak trzydziestolatek, gdy wygra obecny włodarz ma zostać wiceburmistrzem.

  35
  7
  Odpowiedz
 4. 16 października 2018  08:31   Ciekawe, czy pan Przemysław ...   Rozczarowany

  Ciekawe, czy pan Przemysław ma świadomość jak jest obecnie źle postrzegany. Dawno nie słyszałem tylu złych słów na temat tego pana i co dziwne, nie ze środowiska katolickiego czy pisowskiego (a tam zapewne jest nic lepiej). Chyba stracił pan więcej niż przypuszczał.

  35
  4
  Odpowiedz
 5. 16 października 2018  08:04   Ksiądz tak nie powiedział, ...   Aj

  Ksiądz tak nie powiedział, to nie jego słowa. To wyłącznie teza autora tekstu. Nagłówek prowokuje i myli. Przykre.

  36
  7
  Odpowiedz
 6. 16 października 2018  04:31   mam tylko jedno pytanie ...   anonim

  mam tylko jedno pytanie dlaczego ten pan jak osoba publiczna nie ujawnia swojego zeznania podatkowego? czy dlatego że jest panem proboszczem?

  8
  26
  Odpowiedz
 7. 15 października 2018  22:09   Panie Zientkowski, ma pan ...   Gard Roger

  Panie Zientkowski, ma pan niby stopień naukowy doktora, jeżeli jest to tak samo osiągnięty tytuł jak pana przełożonego to dużo wyjaśnia.

  34
  6
  Odpowiedz
 8. 15 października 2018  18:05   SZACH - PAT   SMUTNY WIESZCZ

  DLATEGO W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH GŁOSUJMY NA OSOBY, A NIE LISTY. PRZEZ TE DURNE PRZEPISY PRAWDZIWIE BEZPARTYJNI LUDZIE TRACĄ WIARYGODNOŚĆ. "KŁÓCI SIĘ NASZ NARÓD CAŁY, PRZEZ KONFLIKT W SEJMIE POWSTAŁY. ZAMIAST KOCHAĆ I SZANOWAĆ ŹLE ZACZYNA SIĘ TRAKTOWAĆ."

  19
  4
  Odpowiedz
 9. 15 października 2018  16:42   Dlaczego ludzie Finstera tak ...   anonim

  Dlaczego ludzie Finstera tak boją się tego Pis-u?. Prawdopodobnie mają nieczyste sumienia.

  45
  11
  Odpowiedz
 10. 15 października 2018  15:31   Księże Chyła- zacznij inkwizycję na swoim poletku, od pedofilii w Kościele (2)   Mieszkanka Chojnic

  Czekamy na rezultaty Księdza aktywności na tym polu, gdzie sami macie przyzwolenie na pedofilię w swoim Państwie Kościelnym Polskim. Najpierw wprowadź Pan porządek moralny i humanitarny w swojej Organizacji. Jak się Ksiądz wykaże rezultatami to dopiero wtedy może wypowiadać się na temat nas. I społeczeństwa.

  21
  34
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 11. 15 października 2018  13:34   Zientkowski starszy to ty ...   Kaziu

  Zientkowski starszy to ty jeszcze będziesz ale mądrzejszy to juz raczej nie!!!!

  38
  12
  Odpowiedz
 12. 15 października 2018  13:15   biedacy  

  odstawieni od kościoła wg autora hipokryzji , czy ma obowiązywać zasada ...pić pie.... nie żalować bieda musi pofolgować... i jeszcze z honorami witać obludników w kościele, żenada, myślą że Boga i kościół beda mieć na swoje uslugi a tu Zoonk znalazł się ktoś kto pokazał im miejsca w szeregu

  8
  14
  Odpowiedz
 13. 15 października 2018  11:17   żenada (1)   jtk

  Tytuł artykułu:" Ks Janusz Chyła ostrzega: chrześcijanie nie mogą głosować na PiS", jako żywo przypomina mi dowcip o radzieckim uczonym, który musze po kolei obrywał nogi wydając za każdym razem polecenie; "mucha idź". Po oderwaniu ostatniej nogi mucha się już nie ruszyła. Więc uczony napisał we wniosku końcowym " po wyrwaniu ostatniej nogi mucha straciła słuch". Podobną analizę "teologiczno- naukową" wypowiedzi ks Chyły przeprowadził pan Zientowski ;-)

  36
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 16 października 2018  15:31   ewka   anonim

   Bardzo trafne porównanie. Zastanawiałam się czytając, skąd taki "poziom" - a to po prostu: jaki tytuł, taki poziom. To już nie pierwszy przypadek, gdy tytuł o niczym nie świadczy...

   6
   1
 14. 15 października 2018  10:06   Wojna religijna (1)   Wilk

  Pan Przemek postanowił przyjąć propozycję kandydowania z komitetu władzy. Pewnie nie do końca to jego bajka, ale szefowi się nie odmawia, gdy brak ciekawych alternatyw. (W trakcie ostatniej debaty pojawił się wątek, który może sugerować, że być może pan Zientkowski zostanie wiceburmistrzem w miejsce E. Pietrzyka). Cały wywód dotyczy najprawdopodobniej ideologicznego dzielenia ludzi na dobrych i złych ze względu na startowanie z poszczególnych list. W zależności od własnych preferencji - ktoś inny startuje z PiSu - jest oszołom, z Platformy - złodziej, z PChS - hejter. Wszyscy chyba mniej lub bardziej ulegamy takiej pokusie. Podział taki jest niestety podsycany przez niektóre autorytety w tym duchownych. Świeccy katolicy zrzeszają się w różnych ugrupowaniach. Najwięcej jest ich jednak w PiS i Ci, którzy znaleźli swoje miejsce gdzie indziej, mają kłopot, szczególnie w tak małej społeczności jak chojnicka. Pan Przemek nie wytrzymał ciśnienia i wywalił wszystko na stół, może nawet sam stół przewrócił. Ksiądz CHyła ma kłopot, bo nagle atak przyszedł od człowieka wykształconego, konserwatysty, katolika, byłego ministranta, znanego ze swych konserwatywnych poglądów i bezkompromisowej postawy. I co teraz? Ciekawie kampania wyborcza wpływa na nastroje, oby po wyborach opadło ciśnienie, ale nie zakończyła się dyskusja na ważne dla miasta tematy.

  37
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 października 2018  11:30   Kłopot? Nie żartuj, ...   anonim

   Kłopot? Nie żartuj, wykształconemu człowiekowi byłoby wstyd napisać takie brednie jakie napisał Zientkowski. To nie jest żaden poziom intelektualny, to pseudoćwierć inteligencka ekspozycja własnego - niezbyt mądrego - ego. Ludzie się w Chojnicach śmieją z tego co Zientkowski natworzył w tym liście.

   13
   8
 15. 15 października 2018  09:50   Pchają się do koryta jak te ...   anonim

  Pchają się do koryta jak te nienażarte *****

  21
  2
  Odpowiedz
 16. 15 października 2018  09:35   Lista ludzi z wartościami   Olek

  No to mamy listę ludzi z wartościami, na których warto oddać głos. Nie o to Panu Przemkowi pewnie chodziło, ale tak wyszło.

  10
  6
  Odpowiedz
 17. 15 października 2018  09:20   ja juz po śniadanku i ...   anonim

  ja juz po śniadanku i porannej kawce, teraz podjadę na mszę a po niej do firmy zobaczyć jak pięknie pracują moi nowi pracownicy ze wschodu, potem obiadek, odpoczynek na kanapie i liczenie kasy z dnia dzisiejszego.

  6
  15
  Odpowiedz
 18. 15 października 2018  07:16   "Kler" i wszystko jasne   c/w

  Teraz juz wiemy jak żyjesz Janusz ( jak Janusz), jak blisko Boga obcujesz.

  10
  30
  Odpowiedz
 19. 15 października 2018  06:42   Dlatego ja już mam spokój ... (1)   anonim

  Dlatego ja już mam spokój bo wypisałem się z tej "organizacji" kościelnej ! Amen !!!

  9
  25
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 20. 15 października 2018  00:10   Lewactwo wychodzi, oj wychodzi (1)   Obserwator chojnicki

  Ciekawe co pan za to dostanie , panie Zietkowski i na czyje "polecenie" uderza Pan w Kaplana ? Modlitwy, to Pan potrzebuje ! Czy teologie Pan tez studiowal? Analizowaniem swojej rodziny , proponuje sie zajac.Jest tam wszystko ok ? Tak bardzo zalezy Panu na wladzy , ze zniza sie Pan do takiego poziomu ? A jak "czarne Marsze" ? To tez Pana bajka ? Zal mi Pana !

  44
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 października 2018  10:52   mnie pana żal....niech się ...   lucy

   mnie pana żal....niech się każdy zajmie swoją rodziną, wyznaniem...a będzie miał o czym myśleć...z Janusza Chyły taki kapłan jak ze mnie baletnica...

   5
   14
 21. 14 października 2018  23:37   Debil..Niech się weżmie za ... (1)   anonim

  Debil..Niech się weżmie za to co ma robić..a nie wpir...ala się do polityki..Albo niech rzuci habit i i niech robi to co lubi..

  14
  41
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 października 2018  16:59   oj boli boli   Anty

   po przegranej to dopiero bedzie żal, od kapłana to najlepiej won ,można było się uczyć to teraz z durnymi myślami po łepetynie ni musiałbys sie włuczyć

   3
   1
 22. 14 października 2018  21:21   Pytanie   Pytajnik

  Odnosi się Pan do tekstu ks. Chyły, a ja zapytam, czy zgodne z Pana sumieniem jest popieranie kandydata Finstera i kandydowanie z poparciem partii, dla których aborcja jest "prawem" kobiet?

  51
  22
  Odpowiedz
 23. 14 października 2018  21:08   Koli   anonim

  Żal mi pana, panie Zientkowski. Miałem lepszą o panu opinię.

  56
  16
  Odpowiedz
 24. 14 października 2018  20:57   W sondarzu na weekendfm i tak prowadzi Finster (1)   Mirek J.

  I to oczywista oczywistość. Piszcie co chcecie. Redzinski i Bluma nie maja szans

  23
  48
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 października 2018  07:46   ten prowadzi w Sondażu?   realista

   Prowadzi- bo pracownicy Urzędu i Strażacy Miejscy klikają, muszą coś przecież robić.

   13
   3
 25. 14 października 2018  20:52   A moze ktos z powiatu?   anonim

  A moze ktos z powiatu?

  6
  5
  Odpowiedz
 26. 14 października 2018  20:43   Czyżby ujawnił nam się ...   anonim

  Czyżby ujawnił nam się przeszły wiceburmistrz, którego nazwiska nie chciał zdradzić p. Finster? Mówił jedynie, że będzie to trzydziestolatek. Pan Zientkowski ma 36.

  37
  8
  Odpowiedz
 27. 14 października 2018  20:41   Hmm... Dawno nie czytałam ...   Zniesmaczona

  Hmm... Dawno nie czytałam czegoś aż tak głupiego. Z grzeczności nic więcej nie dodam, nie warto....

  43
  8
  Odpowiedz
 28. 14 października 2018  20:31   NIE dla księży polityków (1)   Pan z Chojnic

  Dlatego nie lubie chodzic do kosciola. Ludzie maja rozne poglady polityczne, ale nie powinno sie tego laczyc z wiara. Nie chce wysluchiwac kazań z jakims podtekstem politycznym. A co z ludzmi ktorzy zaglosuja na PiS ? Przestana nalezec do wspolnoty kosciola? Beda gorzej traktowani ? Przeciez wszyscy modla sie tak samo.

  23
  36
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 14 października 2018  20:42   Nie,wszyscy nie modla sie tak ...   Kindybal

   Nie,wszyscy nie modla sie tak samo. A do kosciola chodzi sie nie dla ksiedza. Jesli uwaza sie Pan za wierzacego,to tylko sie to Panu wydaje i z wiara nalezy laczyc cale swoje zycie,choc to bardzo trudne.

   18
   4
 29. 14 października 2018  20:31   Śmieszne.pl   anonim

  To jest tak surrealistyczne, całkiem nadaje się na wykop.pl. Znowu się w Polsce z Chojnic pośmieją :D

  19
  5
  Odpowiedz
 30. 14 października 2018  20:22   zaśpiewajmy razem ... (1)   anonim

  zaśpiewajmy razem "Ukochany kraj Wszystko tobie, ukochana ziemio, nasze myśli wciąż przy tobie są, tobie lotnik triumf nad przestrzenią, a robotnik daje dwoje rąk... Ty przez serca nam, jak Wisła, płyniesz, brzmi, jak rozkaz, twój potężny głos; murarz, żołnierz, cieśla, zdun, inżynier - wykuwamy twój szczęśliwy los"

  10
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 31. 14 października 2018  20:06   Pachnie URBANEM, co nie p. ...   magister

  Pachnie URBANEM, co nie p. Zientkowski!

  43
  10
  Odpowiedz
 32. 14 października 2018  20:06   Czyli na Pana też nie? (2)   Serio?

  Analizując Pana, faktycznie przydługie wywody, katolik nie może też głosować na Koalicje Obywatelską, z której Pan startuje, za popieranie aborcji i in vitro. Czy to nie strzał w kolano?

  45
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 października 2018  08:27   odpowiedź   serio, anonim.

   Proszę czytać ze zrozumieniem! Oczywiście można nie głosować na niego - to właśnie wolny wybór. Chodzi jednak o fakt, że Ksiądz nie godzi się, że Zientkowski startuje z KO, a sam popiera osoby startujące z PiS (którzy jak ci z KO opowiadali się za aborcją). Tak pokrótce. Polecam przeczytać od początku do końca. To bardzo logiczne!

   1
   6
  • 14 października 2018  20:20   Racja, ale Zientkowski jest ...   anonim

   Racja, ale Zientkowski jest po prostu cienki w logice, dlatego napisał bat sam na siebie.

   20
   4
 33. 14 października 2018  20:04   Niech politruk z ... (1)   maciej

  Niech politruk z www.chojnice. com dopisze, iż ks. dr Janusz Chyła sugeruje głosowanie na dr Finstera, a co nie możecie, dawajcie wiocha od was wali i tyle!!

  27
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 34. 14 października 2018  19:57   Panie Zientkowski, doktorze ... (2)   Daniel Edrus

  Panie Zientkowski, doktorze Zienntkowki, ja miałem na pierwszym roku studiów krtytykę wewnętrzną oraz zewnętrzną tekstu, elementarz dla każdego badacza. Pan chyba uczęszczał na konserwatoria z dr Finsterem, bo inaczej tego debilizmu z pana strony nazwać nie można ! Współczuję jakości edukacji!

  52
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 października 2018  10:55   a był pan na wszystkich ...   lucy

   a był pan na wszystkich lekcjach?

   1
   4
  • 14 października 2018  20:22   Zientkowski ośmiesza się od ...   anonim

   Zientkowski ośmiesza się od lat. Wystarczy posłuchać jego wystąpień na konferencjach u Finstera. Wstyd straszny! Ten tekst to żałość jakaś.

   19
   1
 35. 14 października 2018  19:51   Panie Zientkowski myli sie ...   Kindybal

  Panie Zientkowski myli sie Pan. Grzesznik powinien zalowac za grzechy i starac sie nie grzeszyc dalej. Jesli ktos permanentnie i swiadomie grzeszy,to takiej osobie mozna zabronic przyjmowac sakramenty. Jeszcze jedno Panie Zientkowski, kazdy katolik ma obowiazek ewangelizowac. Kaplan tym bardziej i chwala Bogu,ze mamy takich ksiezy jak ks. Janusz Chyla.

  39
  9
  Odpowiedz
 36. 14 października 2018  19:39   Pytanie   podatnik

  Ksiądz czy polityk ? Bez względu na poglądy pana Chyły ,to musi się zastanowić jaki zawód chce wykonywać.

  10
  29
  Odpowiedz
 37. 14 października 2018  19:28   Dobrze, ze Chojnice mają ... (2)   mieszkanka osiedla

  Dobrze, ze Chojnice mają takiego księdza, życzę mu, aby został biskupem, wtedy nasze miasto, jak zostanie już papieżem będzie miało nowego patrona, światły, czarujący a jednocześnie miłosierny jest dla naszego miasta niczym deszcz podczas suszy, błogosław nam każdego dnia ukochany kapłanie, tak jak my modlimy się za Ciebie, oby dobry Bóg Ci każdego dnia błogosławił.

  45
  23
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 października 2018  10:56   nie daj Boże ...   lucy

   nie daj Boże !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   0
   7
  • 14 października 2018  20:02   Ten ks byl.nominowany jako ...   anonim

   Ten ks byl.nominowany jako kandydat na Bp Fraciszek.madry wiedzial ze Chyla sie nienadaje

   1
   19
 38. 14 października 2018  19:19   Same dohtory ino nie ma komu ...   anonim

  Same dohtory ino nie ma komu dzieci robić

  21
  4
  Odpowiedz
 39. 14 października 2018  19:18   Glosujta na PIS na zlość ... (1)   anonim

  Glosujta na PIS na zlość księdzu

  19
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 40. 14 października 2018  19:16   Wisiory i kosciół TO JEDNO   anonim

  Wisiory i kosciół TO JEDNO

  7
  19
  Odpowiedz
 41. 14 października 2018  19:15   A na PO i Nowoczasną tym ...   anonim

  A na PO i Nowoczasną tym bardziej - panie Zientkowski.

  28
  4
  Odpowiedz
 42. 14 października 2018  19:11   Prosty chłopak z tego p. ... (1)   anonim

  Prosty chłopak z tego p. Zientkowskiego zresztą taki sam jak jego mocodawca p. Finter. Chłopcy nie bawcie się zapałkami bo jak wybuchnie to pierwsi oberwiecie.

  36
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 43. 14 października 2018  18:03   Do Zientkowskiego   anonim

  Gościu, jeśli masz kłopoty z percepcją, to wyjaśniamy: PiS to jest partia świecka, laicka, a nie religijna. To nie jest ugrupowanie matki boskiej politycznej, tylko racjonalnie i zdroworozsądkowo myślących ludzi, którzy oddzielają państwo od kościoła. Chyła chyba też o tym zapomina i to ksiądz, który jak się wydaje coraz częściej miesza się w politykę, "bo kościół i ludzie wiary mają prawo". Mają prawo, jak każdy obywatel RP, ale nie mają prawa żądać od innych postępowania według ich zasad religijnych i stygmatyzowania inaczej myślących i wierzących w co innego lub niewierzących w nic. Zientkowski ja tylko ci przypomnę pewien fakt. Ty jesteś urzędnik publiczny i samorządowy, a po tym co piszesz to wątpię w twoją bezstronność w sprawach służbowych.

  32
  21
  Odpowiedz
 44. 14 października 2018  18:02   Pan Chyła zachęca do ...   Svenson

  Pan Chyła zachęca do przestrzegania prawa ustanowionego przez rząd.Panu sie coś coś po...mieszało.Prawo stanowi Sejm,a wszelkie ustawy muszą być zgodne z KONSTYTUCJĄ.Ustawy te wykonuje rząd,przy pomocy różnorakich instumentów,lecz nadal,wszelkie postanowienia rządu musza być zgodne z KONSTYTUCJĄ !!!!!."(3. Przekazujemy w ich ręce tylko plenipotencje do działania na gruncie lokalnym w zakresie prawa stanowionego przez rząd RP.)".Jak czytam coś takiego to nóż mi się sam w kieszeni otwiera.Czy Pan Chyła miał w szkole średniej "WIEDZĘ O POLSCE I ŚWIECIE",czy jak to się tam wtedy nazywało ???

  15
  26
  Odpowiedz
 45. 14 października 2018  18:00   Pan Chyła zachęca do ...   Svenson

  Pan Chyła zachęca do przestrzegania prawa ustanowionego przez rząd.Panu sie coś coś po...mieszało.Prawo stanowi Sejm,a wszelkie ustawy muszą być zgodne z KONSTYTUCJĄ.Ustawy te wykonuje rząd,przy pomocy różnorakich instumentów,lecz nadal,wszelkie postanowienia rządu musza być zgodne z KONSTYTUCJĄ !!!!!."(3. Przekazujemy w ich ręce tylko plenipotencje do działania na gruncie lokalnym w zakresie prawa stanowionego przez rząd RP.)".Jak czytam coś takiego to nóż mi się sam w kieszeni otwiera.Czy Pan Chyła miał w szkole średniej "WIEDZĘ O POLSCE I ŚWIECIE",czy jak to się tam wtedy nazywało ???

  9
  20
  Odpowiedz
 46. 14 października 2018  17:28   Co za debil   Popis

  Co za debil

  17
  6
  Odpowiedz
 47. 14 października 2018  17:19   Hipokryta   anonim

  A to ciekawe, Zientkowski czy Ty jestes zdrowy psychicznie? Ty sam pracujesz dla Finstera, który wprowadzil finansowanie in vitro. Jak smiesz odbierac wyplate za prace u takiego czlowieka co wspiera in vitro! Grzech to przeciez! Jak czytam takie poronione wynaturzenia goscia, ktory ma doktrynerskie zapatrywania, a miesza filozofie z religia i polityka to boje sie komu w przyszlosci dadza jeszcze dyplomy i za co?!? Dla mnie caly ten tekst, a zwlaszcza ten swoisty tandem Chyla-Zientkowski to pomylenie jakies!

  40
  25
  Odpowiedz
 48. 14 października 2018  17:06   No gratulacje panie ... (3)   anonim

  No gratulacje panie Przemysławie, przynajmniej się dowiedziałem i to sporo.

  16
  17
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 15 października 2018  22:25   Panie Doktorze,doktor psychiatra czeka   Zatroskana

   To co Pan pisze, że ksiądz nie każe głosować na PiS,to jakieś halucynacje w Pana umyśle.Zyczé,aby Pan szybko dostał do specjalisty Obrzydliwy tekst

   5
   0
  • 15 października 2018  07:49   Do koryta swinie   Jehova

   Co to pisal za pajac wogole i kto mu za to zaplacil? Nic nieroby smierdziele ludzie maja gdzies wasze wybory na co tam glosowac? Na meliniarzy ,zlodzieji ?

   4
   0
  • 14 października 2018  17:49   Chyba się dowiedziałeś o ...   anonim

   Chyba się dowiedziałeś o objawach jakiegoś doktrynerstwa. Przecież to jest nie tylko chore, ale i popaprane, dwóch doktrynerów kłóci się w Chojnicach o to komu w imię boga wolno startować w wolnych i świeckich wyborach! Ciemnogród jakiś, bo inaczej tego nie można nazwać.

   9
   13