Kryminalne perypetie z nieboszczykiem w tle

Alicja i Julia zdecydowały, że zimowe ferie tym razem spędzą w Chojnicach. Miasto i okolice wydają się atrakcyjne, ale przyjaciółki obawiają się, że może im trochę brakować „kryminalnych atrakcji”.

Dwie nieco zwariowane nauczycielki i kryminalna zagadka to już sprawdzony przepis Agnieszki Pruskiej na lekką i zabawną komedię kryminalną.

Czy zimą w mieście można trafić na zbrodnię i tajemnicę, a nawet nieboszczyka? Okazuje się, że jak najbardziej. Kryminalna zagadka, trochę ochłody i duża dawka humoru – lektura w sam raz na wakacje i nie tylko!” Anna Klejzerowicz, autorka kryminałów.

 „Dwie przyjaciółki, prywatne śledztwo i nieboszczyk, który jest, a jakoby go nie było. Brzmi intrygująco? Tak właśnie powinno się pisać komedie kryminalne! Zapewniam, że nie oderwiecie się od lektury, i gorąco polecam!”  – Alek Rogoziński.

Agnieszka Pruska – pisarka i animatorka kultury. Popularność zyskała dzięki serii bestsellerowych powieści policyjnych o śledztwach gdańskiego komisarza Barnaby Uszkiera. W drugiej swojej serii, której głównymi bohaterkami są dwie dociekliwe nauczycielki Alicja i Julia, postawiła na humor, tworząc jedne z najzabawniejszych współczesnych komedii kryminalnych.

Marta Kraszewska
Wydawnictwo Oficynka

Zapisz