Kreatywne wakacje w gminie

W gminie Chojnice dzieci nie mogą narzekać na nudę. Mimo średniej jak do tej pory pogody najmłodsi nie mają czasu na nudę, bo gminne świetlice i instytucje organizują ciekawe zajęcia.

Na nudę nie narzekają też w Charzykowach, gdzie trwają m.in. „Twórcze Wakacje w Bibliotece".   |  fot. nad.

Praktycznie w każdej świetlicy dzieje się coś ciekawego. Dzieci korzystają też z wyjazdów. W ostatnich dniach dzieci ze świetlicy w Nowej Cerkwi, Racławek i Lotynia odwiedziły Eksperymentarium w Chojnicach. - Po raz kolejny doświadczyliśmy na własnej skórze, iż fizyka to nie tylko sucha teoria. Byliśmy uczestnikami i sprawcami wielu eksperymentów, które uwielbiamy – relacjonują uczestnicy.

Na nudę nie narzekają też w Charzykowach, gdzie trwają m.in. „Twórcze Wakacje w Bibliotece”. - Tym razem dzieci pod przewodnictwem Karoliny Zyglarskiej-Werner opowiedziały o swoich małych dziwactwach i o tym, co sprawia, że uważamy kogoś za dziwnego. Następnie zapoznały się z opowiadaniem pt. „Dziwadło”, w którym wielki cyklop z małą rączką uznany został za oryginalnego, a nie dziwnego. Dzieci otrzymały bardzo ważne zadanie ułożenia puzzli, z których powstał Cyklop! W ramach części plastycznej zajęć dzieci zapoznały się ze specjalną publikacją „Książka z dziurą”.

- Dzięki niej mogli stać się królową, a także obiadem. Na podstawie tych dwóch książek uczestnicy wykonali własne oryginalne postacie z kartonów, a właściwie tylko ich głowy. Po założeniu swoich hełmów mogli zamienić się w prezentowane przez siebie postacie. Dzięki tym zajęciom odwiedzili naszą bibliotekę: kosmonauta, gwiazdka z nieba, pies, kot, potwór wciągający wszystko, zimowy superbohater ze specjalną kamizelką, piesek, kotek i Iron Man – czytamy w relacji z zajęć.

A w Lotyniu najmłodsi spędzali ostatnio czas z ozobotami. - W tym roku również postanowiliśmy zaprosić panią Olę Karowska, aby poprowadziła dla nas zajęcia z ozobotami. Dzieci z ciekawością słuchały i pracowały na zajęciach. Na nasze zaproszenie dojechały do nas dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Nowej Cerkwi z panią Martyną. Nie zabrakło też zainteresowanych zajęciami rodziców. Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć z Panią Olą. Tym razem pobawimy się slimami – cieszą się dzieciaki.

Brawo Gminny Ośrodek Kultury i świetlice wiejskie!

(olo)

Zapisz

  1. 21 lipca 2019  11:38   Dzieci z pewnością się ...   anonim

    Dzieci z pewnością się nudzą. A zwłaszcza że jest lato i wakacje a nie czas na naukę niech zabiorą dzieci np do parku albo w inne i fajne miejsce i wtedy będą z pewnością szczęśliwe

    1
    0
    Odpowiedz