Kranówka ze źródełka w szkołach

W chojnickich szkołach oraz przedszkolu zostaną zamontowane specjalne źródełka wody pitnej. – Chcemy, aby w każdej szkole było minimum jedno takie urządzenie – mówi Grzegorz Czarnowski w wydziału edukacji chojnickiego ratusza.

Grzegorz Czarnowski z chojnickiego ratusza informuje, że w szkołach zostanie zamontowanych 10 lub 11 źródełek do picia wody.   |  fot. (olo)

Montaż źródełek to kontynuacja projektu Wodociągów „Woda z kranu”, przez którą spółka chce przekonać mieszkańców do picia wody z kranu. Powody? Jest to zdrowe, rozsądne i ekologiczne.

W najbliższym czasie w chojnickich szkołach zamontowane zostaną źródełka wody, by uczniowie nie musieli jak dawniej, pić jej prosto z kranu w toalecie … - O pomoc i doradztwo poprosiliśmy fachowca z firmy Zdrojownia, powstał raport i wyznaczyliśmy już najlepsze lokalizacje montażu urządzeń dla każdej szkoły – mówi Grzegorz Czarnowski z UM w Chojnicach.

Na początek będzie to więc ok. 10-11 urządzeń. Koszt samych urządzeń bierze na siebie miasto, a ich montażem i promocją zajmą się Wodociągi. Jedno urządzenie kosztuje od 3,6 do 4 tys. zł.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 3 grudnia 2017  14:31   może dyrektorek powie w jaki sposób   ciekawski

  załatwił ciotce nagrodę

  1
  7
  Odpowiedz
 2. 1 grudnia 2017  15:07   SP 3 (4)   Tekla

  Może na początek zrobić remonty toalet w SP 3. Toalety są stare. Jak się wchodzi do szkoły to śmierdzi, toalety pozalewane, drzwi od kabin nie można zamknąć, odchody leżą na podłodze, Nie dziwię się że dzieci wstrzymują swoje potrzeby fizjologiczne przez cały dzień. brud i smród.

  23
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 grudnia 2017  14:12   Toalety   Były uczeń

   Trzydzieści lat temu opuściłem mury tej szkoły lecz zapachu toalet nie zapomnę. Te w piwnicy wyglądają identycznie jak w poprzednim wieku.

   12
   0
  • 4 grudnia 2017  11:12   do Chojniczanka   Tekla

   Niestety szkoła to miejsce w którym są dzieci z różnych rodzin droga Chojniczanko. W tej szkole brakuje desek klozetowych, papieru toaletowego. Jeśli dzieci nie spuszczają wody to może sprzątaczki lub woźni wszystko wiedzący w czasie lekcji przeszliby i sprawdzili stan toalet. Przecież klasy sprzątaczki sprzątają po zajęciach.

   13
   0
  • 2 grudnia 2017  22:28   W wysławianej Szkole ...   chojniczanin

   W wysławianej Szkole podstawowej nr 3 pod kierunkiem Dyrektora Kołyszko takie rzeczy, czy to jest możliwe? panie Dyrektorze wstyd.Wszystko Pan chce w szkole zrobić ale sprawy przyziemne jak toalety zapomniane.

   16
   0
  • 2 grudnia 2017  16:57   Toalety   Chojniczanka

   Skoro odchody leżą na podłodze to może droga Teklo należy dzieci nauczyć załatwiania swoich potrzeb do muszli klozetowej , a nie obok i spuszczania po sobie wody, żeby nie śmierdziało.

   12
   6
 3. 1 grudnia 2017  14:12   wszystko po to, żeby ...   Pająk Chwat wszystkich brat

  wszystko po to, żeby prezesowi firmy, która nic nie produkuje nabijać $$ Wolę kupić wodę w baniaku w markecie, niż dać mu zarobić. Co chwila podwyżki, rewaloryzacje itp. zabiegi i jeszcze wmawianie, ze mam się z tego cieszyć.

  15
  5
  Odpowiedz