Kradli paliwo stacjach

Kryminalni z Chojnic rozliczyli dwóch mieszkańców powiatu starogardzkiego, których podejrzewali o kradzieże na terenie powiatu chojnickiego.

Mundurowi ustalili, że zatrzymani mieszkańcy powiatu starogardzkiego z popełnionych kradzieży, spowodowali straty na kwotę blisko 4,5 tys. złotych.   |  fot. KPP

Z ustaleń policyjnych wynikało, że sprawcy tankowali do baku samochodu paliwo, a następnie odjeżdżali ze stacji paliw nie płacąc. Śledczy ustalili także, że ci sami mężczyźni dokonali kradzieży akumulatorów. Straty w związku z tymi kradzieżami powstały na kwotę prawie 2 700 złotych. Dodatkowo okazało się, że ci sami mężczyźni są poszukiwani przez inne jednostki policji w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim w związku z kolejnymi kradzieżami paliwa. Śledczy dzisiaj zatrzymanemu 27 i 34-latkowi przedstawią zarzuty dotyczące przestępstw, za które odpowiedzą w warunkach recydywy.

Pod koniec lutego oraz na początku marca chojniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieżach, do których miało dojść na stacjach paliw w Chojnicach, Jeziorkach i Czersku. Jak ustalili mundurowi, sprawcy w wskazanych dniach tankowali do baku mercedesa ponad 200 litrów paliwa, a następnie nie płacąc za nie odjechali. W wyniku tego procederu powstały straty na kwotę ponad 1200 złotych. Sprawą tą od razu zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego chojnickiej policji.

Stróże prawa zabezpieczyli monitoringi, gdzie było widać mężczyzn oraz auto jakim się poruszali sprawcy, którzy mieli bezpośredni związek z tymi kradzieżami. Ponadto funkcjonariusze typowali tych samych mężczyzn do innego przestępstwa do którego doszło w zeszłym tygodniu na terenie gm. Czersk. W tym przypadku sprawcy ukradli akumulatory z sygnalizatorów świetlnych , które są wykorzystywane do kierowania ruchem w czasie prowadzonych remontów na drodze. Pokrzywdzony w tym przypadku wycenił straty na kwotę około 1500 złotych.

W toku dalszych czynności chojniccy policjanci ustalili też że ci sami złodzieje kradli paliwo także  na terenie powiatu tczewskiego oraz województwa kujawsko-pomorskiego. Do tych spraw mundurowi w ramach pomocy prawnej przedstawili im także zarzuty. Dzisiaj zatrzymanym  śledczy przedstawią zarzuty kradzieży paliwa oraz akumulatorów oraz za kradzież tablic rejestracyjnych, które wykorzystywali do przestępczego procederu.  Dzięki współpracy z policjantami z Człuchowa ci złodzieje zostaną rozliczeni i prawdopodobnie ponownie trafią za kraty więzienia.

Za to przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak zarówno 27 i 34-latkowi grozi 7,5 roku więzienia z uwagi na fakt, że popełnili przestępstwa warunkach tzw. recydywy.

KPP