Kradli … aż wpadli. Teraz odpowiedzą przed sądem

Kryminalni z chojnickiej komendy policji, pracując nad sprawą szeregu kradzieży z terenu dwóch firm handlowych oraz prywatnej posesji na terenie gminy Konarzyny, ustalili i zatrzymali sprawców tych przestępstw.

Zatrzymani to, 32-letni mężczyzna i 33-letnia kobieta, mieszkańcy gminy Czersk. Oboje usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.   |  fot. KPP

Kryminalni z Chojnic pracując nad sprawami kradzieży, ustalili i zatrzymali 32 - letniego mężczyznę oraz 33 - letnią kobietę, którzy od grudnia zeszłego roku na terenie gminy Konarzyny z firm handlowych oraz prywatnej posesji ukradli różnego rodzaju narzędzia m.in. wiertarkę, szlifierkę, tarczówkę do cięcia, różnego rodzaju elementy miedziane i mosiężne oraz inne przedmioty o łącznej wartości około 10 tysięcy złotych.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Czersk, którzy wspólnie dokonywali tego procederu. Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili, że para wspólnie działała i sprzedawała kradzione mienie na złomie oraz zastawiała w lombardzie. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów. Przestępcy usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP

 1. 12 lipca 2019  14:46   Taka bieda w gm. Czersk (1)   Vikary

  że aż do Konarzyn musieli jechać na gościnne występy? Oj laczki, laczki, dzień bez kryminalnego news,a to dzień stracony.

  8
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 26 lipca 2019  06:22   Ten gość to mieszkaniec gm. ...   Sąsiad 2

   Ten gość to mieszkaniec gm. Konarzyny apacz nie z tej ziemi to bylo pewne ze prędzej czy później wpadnie.

   0
   0