Koronawirus. Bać się, czy nie?

W piątek 21 lutego o godz. 17 Centrum Kultury „Podziemia” zaprasza na spotkanie w podziemiach kościoła gimnazjalnego, którego tematem będzie epidemia koronawirusa w Chinach. Gośćmi będą terenowa inspektor sanitarna Lucyna Nyks i Ewa Raczkowska - Błach.

Spotkanie odbędzie się w podziemiach kościoła gimnazjalnego.   |  fot. Ilustracyjne

Naszymi gośćmi będą terenowa inspektor sanitarna Lucyna Nyks i Ewa Raczkowska - Błach, kierowniczka działu epidemiologii w sanepidzie w Chojnicach.

Spróbujemy zastanowić się, czy grozi nam pandemia, czy jesteśmy przygotowani na rozprzestrzenianie się tej choroby i czy faktycznie jest ona taka groźna. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

(nad.)

Zapisz

 1. 16 lutego 2020  17:43   Cała byłam niewesoła...   Poetycja z Ch.

  Cała byłam niewesoła, Gdy mnie wirus dusił zgoła. Tu mnie chwycił, tu – przycisnął! Tu zakrztusił, tam – zachłysnął! Co w domu miałam, to brałam! Co złapałam, to łykałam! Eukaliptusy, cytrusy! Cebulę, miód i miętusy! Robiłam dwie inhalacje – – Zwymiotowałam kolację! Na poty brałam pierzynę, To uszkodziłam sprężynę! Herbatę na oczy kładłam, Esencja do nosa mi wpadła! Do sklepu poszłam po leki, Bo blisko nie mam apteki. Nakupowałam pastylek. Sprzedawca mówił – dobry lek! Tak wiarą, nadzieję się leczę. Już trzeci tydzień się zwlecze... Wirusie, zlituj się ładnie! Bo w końcu rymu mi zabraknie!

  3
  1
  Odpowiedz
 2. 15 lutego 2020  13:28   Nawet jeżeli umrze kilka tysięcy Poaków   Lars

  To Krzywousty z coraz dłuższym nosem będzie mówił, że wszystko jest pod kontrolą i Polakom nic nie grozi! Nie potrzeba wojen, od chorób wyginiemy jak dinozaury.

  3
  2
  Odpowiedz