Koronawirus w chojnickich szkołach i miejskim żłobku

Dzisiejsze przypadki zakażeń koronawirusem zlokalizowane są m.in. w II Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zespole Szkół nr 2 w Chojnicach. Pozytywny wynik testu otrzymała także opiekunka z miejskiego żłobka.

O sytuacji w oświacie z związku z koronawirusem poinformował Grzegorz Czarnowski, dyrektor Wydziału Edukacji w chojnickim ratuszu.   |  fot. ilustracyjne

- W pracy nie było jej już w piątek. To ile osób zostanie skierowanych na kwarantannę ustala obecnie sanepid. Nie wiemy jeszcze czy kwarantanna obejmie tylko 24 osobową grupę dzieci, z którą opiekunka miała zajęcia, i ich rodziny, czy zamknięty zostanie cały żłobek - informuje Grzegorz Czarnowski, dyrektor wydziału edukacji w Urzędzie Miasta w Chojnicach.

O zgodę na przejście na zdalne nauczanie wnioskowali dziś do powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chojnicach, także dyrektorzy II LO oraz Zespołu Szkół nr 2 w Chojnicach. W liceum COVID-19 wykryto u jednej z nauczycielek, a w Zespole Szkół przy ulicy Angowickiej zakażonych jest dwoje nauczycieli. - W piątek jeden z nauczycieli, jak wrócił do domu po pracy miał 39 stopni gorączki i miał spory problem z jej zbiciem. W poniedziałek udał się do lekarza, otrzymał skierowanie na testy i okazało się, że wynik jest pozytywny. W międzyczasie gorzej się poczuła jeszcze jedna z naszych nauczycielek, jej również wykonano test na koronawirusa i dzisiaj około 2 w nocy otrzymała wiadomość, że ma wynik pozytywny - opowiada Józef Kołak, dyrektor szkoły.

Po analizie kontaktów, na kwarantannę skierowano 15 nauczycieli. - Cała szkoła od jutra do piątku 23 października przechodzi na zdalne nauczanie. Uczniowie ze względu na zagrożenie epidemiologiczne mają obowiązek siedzieć w domu, nie przemieszczać się, unikać kontaktu z osobami spoza najbliższej rodziny, no i brać udział z zdalnych lekcjach - informuje Józef Kołak. - Dopuszcza się jednak udział w zajęciach praktycznych organizowanych przez pracodawców, chyba, że oni zadecydują inaczej - dodaje. Od jutra do 23 października na zdalne nauczenia przechodzi także II Liceum Ogólnokształcące.

Anna Zajkowska