Koronawirus: nowe zakażenie w powiecie chojnickim

Mężczyzna w starszym wieku to 29 przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie chojnickim. W województwie pomorskim w ciągu ostatniej doby potwierdzono kolejnych 41 przypadków. W kraju jest ich dzisiaj 605.

Do tej pory w powiecie chojnickim odnotowano 29 zakażeń koronawirusem. 20 z tych osób wyzdrowiało.   |  fot. pixabay.com

Jak informuje Tomasz Augustyniak, dzisiejsza statystyka obejmuje 12 osób z powiatu bytowskiego (7 z tych osób związanych jest z ogniskiem w DPS), 8 osób z miasta Gdańsk, 6 osób z powiatu wejherowskiego, 5 osób z Gdyni, 3 osoby ze Słupska, 2 osoby w powiatu kartuskiego, 1 osoba z Sopotu, 1 osoba z powiatu chojnickiego, 1 osoba z powiatu puckiego, 1 osoba z powiatu kwidzyńskiego, 1 osoba z powiatu kościerskiego.

- Łącznie 25 osób objętych było wcześniej kwarantanną. Liczba potwierdzonych zakażeń SARS CoV 2 w województwie to obecnie 3168. Z przykrością informujemy o zgonie osoby zakażonej w Szpitalu w Grudziądzu, mężczyzny w starszym wieku z powiatu słupskiego, cierpiącego na choroby współistniejące. To 51 zgon w związku z COVID wśród mieszkańców - napisał na swoim tweeterze Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Anna Zajkowska