Konsultacje na Wzgórze Ewangelickie poszerzone

Po krytyce, jaka spadła na ratusz w sprawie konsultacji przebudowy Wzgórza Ewangelickiego zostaną one poszerzone i każdy, kto chce dodać od siebie jakiś pomysł czy sugestie, będzie miał na to okazję.

Kolejne poszerzone konsultacje dotyczyć będą zagospodarowania przestrzeni Wzgórza Ewangelickiego w Chojnicach.   |  fot. D.Wałdoch

Jak przyznaje burmistrz Arseniusz Finster, do ratusza wpłynęło kilka listów, których autorzy negatywnie odnieśli się co do sposobu konsultacji planowanych zmian na Wzgórzu Ewangelickim (przy Chojnickim Centrum Kultury).

- Krytykę przyjmujemy i we wrześniu odbędą się szersze konsultacje – mówi Arseniusz Finster. - Termin nie jest jeszcze do końca znany, myślimy, że będzie to w końcówce września. Zaprosimy do konsultacji osoby, które napisały do nas w tej sprawie oraz  będziemy czekać na nowe pomysły. Temat jest wrażliwy, nie chcę więc popełnić błędu i wywoływać niepokojów społecznych.

Więcej w materiale wideo.

(olo)

 1. 22 sierpnia 2019  13:19   Błagam, tylo nie siłownia   Chojniczanka

  Akurat wycinanie starych drzew w dobrej kondycji to też głupota, drzewo rośnie długo i w obecnej sytuacji ekologicznej powinniśmy dbać o te które mamy i dodatkowo dosadzać nowe... Może po prostu odnowić alejki, dosadzić rośliny, ustawić ławeczki i przede wszystkim dbać o to wszystko na bieżąco, żeby park był czysty i spełniał swoją funkcję. Ale siłownia?? W praktyce prawie nikt z nich nie korzysta, sprzęt mimo dobrych chęci nie nadaje się do wykonywania ćwiczeń w odpowiedni sposób, więc właściwie tylko stoi i "wygląda".

  4
  0
 2. 14 sierpnia 2019  20:42   Częściowa wycinka dużych drzew   Kris

  Częściowa wycinka dużych drzew i zasadzenie mniejszych jak np. w Parku Tysiąclecia. Może w tedy będzie możliwość bezpiecznego przebywamnia na ławce.

  8
  7
 3. 14 sierpnia 2019  12:26   Choj1   123

  Tam wystarczy ładny deptak, nowe ławki i latarnie LED. Po co tam siłownia..

  16
  4
 4. 14 sierpnia 2019  12:23   To jest cmentarz ! (3)   Marco

  Dlatego zostawcie go w spokoju, zmarli nie potrzebują żadnej przebudowy.

  14
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 20 sierpnia 2019  12:41   do Piotra   anonim

   To,że był tam cmentarz jest udokumentowane i historii nikt nie zmieni ! Zmarłym należy sie szacunek ! A czy tam gdzie mieszkasz był cmentarz to tego nie wie nikt ! Zmarłym przebudowa może i nic nie robi ale szacunek i pamięć się należy. Tam są pogrzebani najznamienitsi mieszkańcy Chojnic tamtego okresu. Jak bedzie park to będą i krzaki a jak krzaki to i pijaki - czy chciałbyś aby ktoś sikał na twój grób ?!

   3
   3
  • 18 sierpnia 2019  00:14   Piotr   Piotr

   Czy aby rzeczywiście jest to nadal cmentarz? Jak by nie było, na przestrzeni tysięcy lat chowano na naszych ziemiach zmarłych, może nawet sam mieszkam nad jakimś grobem. Zmarłym akurat przebudowa nie zrobi różnicy, Im coś zmienić może jedynie modlitwa. Także albo z parku oficjalnie zrobić cmentarz, albo zatroszczyć się o bezpieczeństwo przebywających/przechodzących tam mieszkańców (gawrony sobie poradzą)...

   4
   6
  • 14 sierpnia 2019  14:00   Powinni zrobić mniejszy park ...   anonim

   Powinni zrobić mniejszy park podobny do parku tysiąclecia

   6
   10
 5. 14 sierpnia 2019  07:41   Uffff   anonim

  Ufffff bałem sie

  0
  9