Konstytucja, Konstytucja!

Dziś (3 lipca) przed Sądem Rejonowym w Chojnicach dwudziestka mieszkańców protestowała przeciwko łamaniu prawa w kraju. Przeciwko demolce Sądu Najwyższego i demokracji.

Przeciwnicy reformy mówią o "łamaniu konstytucji" i "upolitycznieniu Sądu Najwyższego".   |  fot. Maria Eichler

Demonstracja była pokojowa. W ręku znicze, flagi  Polski i Unii Europejskiej, Bożena Stępień w koszyczku dowiozła Konstytucję. Ludzie różnie ubrani, tylko kilka osób w koszulkach „konstytucyjnych”, inni patrzą  zazdrośnie…Ale podobno można takie zamówić i już trwa obmyślanie, jak będzie fajnie wybrać się większą grupą na spacer w takim stroju.

Są hasła, wymalowane na kartkach, proste, wpadające w oko i pewnie też w umysły: Europo, nie odpuszczaj, Deportować The Duck Kaczora, Koniec demokracji, Niezawisłe sądy, wolni obywatele, Nie faszystowskiemu PiS, Nie dla łamania Konstytucji, Nie dla demontażu państwa, Polski sędzia wolny sędzia.

Obciach?

Idą dwie panie, chciałyby dołączyć. – Ale to chyba obciach, tam tak mało ludzi – martwi się jedna z nich. – Jednak sobie odpuścimy… Pytamy Teresę Ziółtkowską, która jest twarzą protestów w Chojnicach, czy nie boi się takiego myślenia, że nie warto przychodzić, bo przecież jest tu tylko garstka…- Lawina  zaczyna się od ziarnka piasku – mówi.

- Moim zdaniem warto. Jak to mówią katolicy, warto dać świadectwo. Wyrażać swoje zdanie, swoją opinię. I to nie dlatego, że tylko moje zdanie się liczy. Przecież to w dialogu tkwi siła. Rozmowa jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Więc warto przychodzić. A nawet trzeba. Bo nie tylko na wybory trzeba chodzić… - Protestuję przeciwko łamaniu naszych praw – dopowiada Monika Szczukowska.-  Rząd łamie podstawowe prawa do wolności i sprawiedliwości, łamie Konstytucję, niszczy  niezależny sąd  i trójpodział władzy. To jest zamach na demokrację.

Miłego stania

Raz i drugi przejeżdża policyjny radiowóz. Panowie uśmiechnięci, wyluzowani, zagadują, co słychać. – Dla was też stoimy – słychać po drugiej stronie. – Za wasze pensje i za waszą wolność. Każdy może stać – odpowiadają mundurowi. – Miłego stania… Przechodnie na ogół obojętnie mijają grupkę pod sądem. Rowerzysta pyta, ale o co chodzi. Słyszy, że o wolność i o demokrację.

Na koniec demonstracji jeszcze ze smartfona słychać preambułę Konstytucji, którą czyta Jerzy Radziwiłowicz. – No mnie to zawsze wzrusza, jak to słyszę – komentuje Bożena Stępień. Prawie godzina mija jak z bicza strzelił. Wszyscy umawiają się na jutro o tej samej porze, czyli na 19. Może będzie nie tylko stanie, ale spacer po centrum? – Szkoda, że jest nas tak mało – słychać westchnienia.- Gdzie są lekarze, gdzie nauczyciele? Gdzie młodzi ludzie?

Młodzi siedzą w ogródku piwnym. Właśnie zaczął się mecz Anglia – Kolumbia. 

Maria Eichler. Fot. (m.n.)

Zapisz

 1. 10 lipca 2018  20:01   I co dobra zmiano?   normalnosc

  Jakies ladniejsze te panie. Porownujac do Kempy, Mazurek, Szydlo, Przylebskiej...

  3
  2
  Odpowiedz
 2. 6 lipca 2018  21:47   BOJKOTUJEMY STACJE PALIWA ORLEN (1)   U

  Za sprzedaż faszystowskiej reżimowej prasy.

  3
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 3. 6 lipca 2018  21:46   Kaczyński chciał kupić TVN   JK

  "Znacząca jest historia TVN-u. Kaczyński chciał kupić TVN – oferował dwukrotną, trzykrotną wartość księgową spółki. Mały amerykański koncern, ówczesny właściciel, odrzucił tę propozycję z przyczyn marketingowych. Jeżeli w Stanach Zjednoczonych kojarzono by go ze wspieraniem reżimów autorytarnych, więcej straciłby na prestiżu, a więc też na giełdzie, niż zyskałby na transakcji. Sprzedali więc innemu amerykańskiemu koncernowi medialnemu. To przykład pokazujący, że logika procesów gospodarczych jest nie do przezwyciężenia przez politykę prowadzoną w skali polskiego rządu."

  3
  1
  Odpowiedz
 4. 6 lipca 2018  10:09   Precz z żydokomuną! (2)   Studenciak

  To wy z pokolenia na pokolenie dymacie Polaków i strasznie mnie cieszy że coraz więcej ludzi w końcu jest tego świadoma

  3
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 24 lipca 2018  22:34   Do Studenciaka Antysemity i Nazisty   T

   Przypominam Tobie sztubaku, ze takie poglady jak twoje sa karalne: antysemityzm i klamliwe osadzanie kogos komunista stalinowskim. To, ze tak glosza falszywie w TVP nie znaczy ze nie jest to karalne i daje Tobie przyzwolenie. A to ze w szkole zes sie nie uczyl (Stalin zmarl 65 lat temu) pączkuje jak drożdże bo nawet nie potrafisz odroznic komunizmu stalinowskiego od socjalizmu gierkowego. Na calym swiecie komunisci i socjalisci wspaniale reprezentuja interesy pracownikow, klas ubozszych i srednich. Natomiast partia PiS reprezentuje nacjonalizm typu faszystowskiego i dyma wlasnie Ciebie bos sie w szkole nie przykladal do poznawania świata.

   2
   0
  • 6 lipca 2018  12:11   REDUKCJA DYSONANSU POSTAWCZEGO   yhj

   Zgaduj zgadula dla tego co nic od siebie nie potrafi powiedziec i nic nie wie tylko powtarza jak katarynka co mu w TVP wytatuowano w mozgu. Powodzenia w życiu!

   3
   2
 5. 6 lipca 2018  09:35   dlaczego za swoją nieudolność i nieudacznictwo winiecie III RP?   ...

  Szukacie winnych w sędziach, w tajemniczych układach i kastach. Kiedyś krzyczeliście że Balcerowicz musi odejść. Wy jesteście nieudacznikami często z pokolenia na pokolenie którzy za swoje niepowadzenia chcą obwinić innych a najlepiej tych którzy coś osiągnęli.

  6
  4
  Odpowiedz
 6. 6 lipca 2018  00:58   REDUKCJA DYSONANSU POSTAWCZEGO!   r

  Zgaduj zgadula konserwatysci, faszyzujacy prawicowcy, faszysci, zwykli pieniacze, frustraci i inne odłamy braku piątej klepki na tym forum.

  5
  2
  Odpowiedz
 7. 5 lipca 2018  23:12   KARUZELA   aNONIM

  aLE WKOŁO JEST wESOŁO.

  0
  7
  Odpowiedz
 8. 5 lipca 2018  23:10   konstytucja   PLATFUS

  Te Panie the best,ale od tyłu.Ujta,ujta POCAŁUJEM W DUPĘ WÓJTA

  5
  8
  Odpowiedz
 9. 5 lipca 2018  23:01   Przestań męczyć ludzi ...   jojo

  Przestań męczyć ludzi pisowski bolszewiku.

  8
  8
  Odpowiedz
 10. 5 lipca 2018  21:18   Nie chcę (2)   Ryszard

  Nie chcę, aby było tak jak było. Dosyć zapyziałych sądów. Wreszcie dekomunizacja sądów ruszyła. Jestem z tego dumny.

  10
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 11. 5 lipca 2018  21:14   Prawda jest taka........................ (3)   Adam

  , że za tymi co stoją za obrońcami komunistycznych sędziów stoją obce agentury Rosji jest to na rękę, Sorosowi jest to na rękę......wszystko po to aby osłabić Polskę tylko w tym momencie kiedy Polska staje na nogi po kilku latach klęczenia przed UE. Nareszcie Polska staje się silna. Jak te gęby lewackie tego nie rozumieją!!! Nawet moje 15 letnie dziecko już wie gdzie jest prawda.

  13
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 12. 5 lipca 2018  21:09   Tak trzymać. (1)   T.

  Dobić czerwone gnidy do końca, sprzedawców Polski.

  11
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 13. 5 lipca 2018  21:08   HEHE dobre sobie.... (1)   Andrzej

  Było dzisiaj widać... jakieś 150 osób pod Sądem Najwyższym było w proteście. ŚMIECH NA SALI. To są kmioty, którym skończyło się koryto dojne, Kochani...nareszcie zwykłym ludziom żyje się dobrze...nie kastom. Kasta to była za Hitlera, jaką siebie określało SS. BRAWO Panie Premierze!

  15
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 14. 5 lipca 2018  21:04   Ubeckie sługusy WON z Polski!!! (1)   Anka B.

  Nareszcie koniec z wami, skończyły się wasze układziki, sitwy. Brawo WOLNA POLSKO. Rozliczyć te czerwone kanalie do ostatniego włoska.

  10
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 15. 5 lipca 2018  20:58   TVN - TUSK VISION NETWORK   Radek

  To jest źródło antypolskiego zakłamania, żydowskiej hucpy i nienawiści do prawdy!!!

  12
  5
  Odpowiedz
 16. 5 lipca 2018  20:56   Gdzie jest Towarzysz Stępień? (2)   generał PRL

  Towarzysz Stępień do raportu!!!!!!!

  7
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 17. 5 lipca 2018  16:24   Gdzie młodzi ludzie? (1)   Studenciak

  ...młodzi ludzie śmieją sie z was bo umieją korzystać z internetu i widzą co jest grane budując konkluzję z wielu źródeł. Wy nawet nie zdajecie sobie sprawy jaki obciach sobą reprezentujecie broniąc tej kasty która po prostu boi się utraty bezkarności i przywilejów. Każdy kto jest za zaoraniem tego szamba to musi być z PiSu albo jest faszystą i nazistą?....ba! ma odmienne zdanie to nim jest! co widać w poniższych komentarzach....ja pierd....wy naprawde nadajecie się do leczenia!

  15
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 lipca 2018  19:56   Znalazł się amator taplania ...   kiks

   Znalazł się amator taplania w PIS-owskim bagnie. Sam się zapisałeś do ciemnego ludu i żadne" ja pier..." nie znaczy nic.

   4
   6
 18. 5 lipca 2018  16:05   NIE łamaniu Konstytucji !   anonim

  NIE łamaniu Konstytucji !

  9
  7
  Odpowiedz
 19. 5 lipca 2018  15:32   Przeczytane przed chwilą , ... (1)   anonim

  Przeczytane przed chwilą , wychodzi wszystko ....Ale jaja ! Prezes SN. Wcześniej była tylko radcą prawnym w TVN. Nigdy nie była sędzia , ani 1 dnia....tak sie robi kariere ...nadzwyczajna kasta ....znajomosci ....dlatego bronia swego...a szary obywatel był krzywdzony ....w końcu to sie urwie....żal mi tych protestujących = albo naiwni, albo zmanipulowani, albo bronia swego ,swych korzysci

  10
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 lipca 2018  20:00   A gdzie to wyczytałeś? W ...   lux

   A gdzie to wyczytałeś? W gazecie polskiej, czy na pasku tvinfo ? Jeżeli to jednak prawda, to idealnie by pasowała do pisowskich wymagań na sędziów tk lub krs.

   4
   3
 20. 5 lipca 2018  14:58   Kasta do zaorania (1)   J

  Prokurator wziął 300 tys. złotych łapówki. Sąd go uniewinnił https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prokurator-wzial-300-tys-zlotych-lapowki-sad-go-uniewinnil/c514cwr Jest jeszcze lepiej-złapany na gorącym uczynku, nie pracuje od 10 lat, ale dalej pobiera pensję... a sąd go uniewinnia!------Inna historia: Mecenas miała zaproponować 200 tys zł łapówki. Akta utajniono, odmówiono dostepu nawet do tych, które powinny być jawne. Osoby postronne nie będą mogły wejść na piętro, na którym jest rozprawa. ....itd itd podobnych przykladów działania "kasty" są dziesiątku.....Wolne sądy....wolne sądy...buahaha....Kasta do zaorania....tyle w temacie.

  9
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 lipca 2018  15:34   tak , chca wolnych sądów by ...   anonim

   tak , chca wolnych sądów by móc robić dalej swoje ,my chcemy sprawiedliwych sądów, sprawiedliwośći , nie korupcji w sądach

   3
   6
 21. 5 lipca 2018  14:35   Za PZPR takie coś, co się ...   anonim

  Za PZPR takie coś, co się teraz dzieje było nie do pomyślenia, bo partia była z narodem a naród z partią. A teraz co, każdy sobie skrobie, a jak sami sobie odpowiedzcie

  4
  1
  Odpowiedz
 22. 5 lipca 2018  14:28   nie odrazu Rzym zbudowano...   PolitycznyAteista

  Małymi krokami wszystko się da....mimo wszystko cieszę sie że równieź dostrzegasz problem

  3
  7
  Odpowiedz
 23. 5 lipca 2018  14:10   "Polityczny Ateista" pokrywa ze swojej kieszeni budowanie od podstaw (1)   d

  struktur sędziowskich! Kuriozalny brak wiedzy o ekonomii i sadownictwie oraz panstwie i jego funkcjonowaniu. Zmień kanał tv!

  7
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 lipca 2018  14:25   nie odrazu rzym zbudowano   PolitycznyAteista

   Małymi krokami wszystko się da....mimo wszystko cieszę sie że równieź dostrzegasz problem

   2
   4
 24. 5 lipca 2018  13:52   Do pana "y" (2)   PolitycznyAteista

  To trzeba być z Pisu źeby zobaczyć że ci ludzie nie różnią się już niczym od robotów? Są to kompletnie wyprute z jakiejkolwiek niezależności jednostki, które podpięte pod kolektyw partyjny - w tym przypadku opozycji - będą walczyć za swoich panów z wrogami ideologicznymi.----"upadające biznesiki"?...hehe a to dobre! Masz internet czy mam ci wyszukać? Zdajesz sobie sprawe z ilości takich spraw jak np sprawa pana Kopczyńskiego, link--- http://www.sklepowicz.pl/art30--- - proces trwa 17 lat - 447 rozpraw - 7 razy proces zaczynał się od początku - zlicytowano 20 milionów PLN. - kupującymi były rodziny sędziów - syn ujawniającego korupcję popełnił samobójstwo, żona w szpitalu psychiatrycznym Państwo prawa kur..a! Prawda jest taka że obecne sądy to kasta nadludzi która teraz boi się utraty bezkarności i przywilejów. Sądy w Polsce potrzebują głębokich reform...przede wszystkim trzeba wyłuskać starych komuchów, zbudować od podstaw struktury sędziowskie, jak i resztę urzędów w państwie.

  5
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 25. 5 lipca 2018  13:24   MY TEŻ NIE TANKUJEMY NA STACJACH ORLEN! (2)   t

  Wszyscy do bojkotu stacji paliwa Orlen!

  11
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 lipca 2018  14:13   Duda z Toba!   grazyna

   Ale co z tego ze ty zbojkotujesz muzeum? Zastanow sie co znaczy bojkot.

   6
   1
  • 5 lipca 2018  13:57   precz z antyPolskością!   Janek

   ...a ja bym chciał zbojkotować antypolską organizację zwaną "muzeum Polin"....kto ze mną?

   2
   8
 26. 5 lipca 2018  13:14   DO WSZYSTKICH GŁUPTASKÓW NA FORUM- PRAWDA IDZIE DO WAS (1)   y

  jest nieubłagana i wygląda tak. Jak pojdziecie do sądu po Waszą sprawiedliwość to będzie juz lada chwila tak. Poczekacie sobie 2 lata do wokandy. Bo takie bedą kolejki z powodu zatoru spowodowanego przez PiS, bo sędziowie nie chcą już dla szkalującego i faszystowskiego kłamliwego pracodawcy pracować i odchodzą. Nie bedzie komu rozstrzygać spraw. Przez te 2 lata czekania na rozprawę splajtuje Wasz biznesik. Więc głupiutcy myślcie praktycznie o konsekwencjach, zamiast przerzucać się emocjami na fali fałszywej propagandy i populizmu PiSu.

  12
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 lipca 2018  14:59   toć kolejki są cały czas ...   anonim

   toć kolejki są cały czas od ilus długich lat............wiele biznesów splajtowało przez te kastę w ciagu wielu, wielu lat

   2
   4
 27. 5 lipca 2018  12:34   Niezalezna.pl wPolityce.pl "TelewizjaRepublika" "W sieci" "Gazeta Polska& (1)   Polska w EU

  Niezalezna.pl wPolityce.pl "TelewizjaRepublika" "W sieci" "Gazeta Polska" "Do Rzeczy" to media z których prawdy nie dowiecie się nigdy. Za tymi środkami przekazu stoją bracia Karnowscy i spółka "Srebrna" którą PiS ma do nagradzania swoich wybrańców i wiernych żołnierzy. Ja osobiście nie tankuję na stacjach ORLEN i nie przeglądam nawet ich gazet...

  13
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 28. 5 lipca 2018  12:34   Do Marka nazisty i faszysty- przypominamy o karalnosci takich wypowiedzi (3)   Anty Nazista

  Pan musi na reedukacje od nazizmu. Na takich pogladach powstaly obozy koncentracyjne. Przypominamy ze jest karalne i skaze Pana prezydent Duda i premier Morawiecki za gloszenie publiczne nazizmu.

  10
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 lipca 2018  14:00   czekam na odpowiedź   Marlena

   ....dalej nie uzyskałam odpowiedzi na zadane pytanie, dlaczego wypowiedz uzytkownika Marek to faszyzm i nazizm?

   1
   6
  • 5 lipca 2018  13:29   Marlenko do lektury Konstytucji i ustaw   t

   i lektury interpretacji sedziow. Prawa to ty na pewno nie studiujesz. A wogole do szkoly chodzilas czy tez bylas leniem, nieukiem i nierobem?

   7
   2
  • 5 lipca 2018  13:09   Wy naprawdę jesteście chorzy   Marlena

   Z ciekawości "antynazisto" gdzie ty widzisz nazizm i faszyzm w wypowiedzi użytkownika Marek? Pytam bo z taką samą argumentacją spotykam sie często na uczelni, liczne grono osób na wszelkie przejawy patryjotyzmu lub braku kontrargumentów w jakiejś dyskusji krzyczy nazista, faszysta itd. To jest tak śmueszne że nawet nie wiem co napisać i ty swoją wypowiedzią idealnie wpasowyjesz się w to towarzystwo.

   2
   9
 29. 5 lipca 2018  12:21   Do PolitycznyAteista (1)   Marek

  Masz racje, ci ludzie są chorzy i wymagają leczenia. Zajmuję sie tym zawodowo i na przykładzie lewactwa pozwól że ci to zobrazuje (fanatcy PiSu mają nieco inną jednostke chorobową choć dużo podobieństw)------Skąd się bierze lewactwo?------ Lewactwo może być przekazywane dziedzicznie. Jak genetycy podają, lewactwo dziedziczone jest w sposób autosomalny recesywny. Przyczyną choroby jest mutacja jednego genu. Naukowcy podają, że nosiciele genu odpowiedzialnego za wystąpienie lewactwa stanowią około 5% populacji. To tyle jeśli chodzi o lewactwo genetyczne, ale nie ma co się cieszyć jeśli ową choroba nie została nam przekazana w genach. Otóż nie od dziś wiadomo, że lewactwa można się nabawić nawet po poczęciu. Chociażby poprzez uszkodzenie jednego z genów. Lewactwem często występuje z innymi chorobami o podłożu psychosomatycznym, takimi jak nerwica, depresja czy paranoja. Lewactwo często sprzężone jest z ojkofobią. Na uszkodzenie wyżej wymienionego genu narażone są szczególnie dzieci do szesnastego roku życia. Jak dowiedli naukowcy główną przyczyną destrukcji genu jest słuchanie bredni. Dzieje się tak, ponieważ podczas długotrwałej ekspozycji na głupotę, system odpornościowy zaczyna wariować i dochodzi do choroby autoimmunologicznej, która niszczy ten gen.------ Jak objawia się choroba?------ W postaci lekkiej nie wyrządza dużych szkód w ciele, czy psychice chorego. Chory w takim przypadku może nawet przez całe życie nie odczuwać symptomów choroby. Przypadłość wtedy mylona jest z innymi schorzeniami. Chorego zdradza czasami, brak logiki, roztargnienie czy małostkowość. W formie ostrej bardzo powszechna jest chorobliwa nienawiść, zapalczywość, poważne defekty w myśleniu logicznym, Croce-fobia, wspomniana już ojkofobia i oszołomstwo. Chory najczęściej toczy pianę z ust. W kontaktach z innymi ludźmi jest opryskliwy. Choroba prowadzi często do przedwczesnej śmierci. Do zgonu dochodzi najczęściej przez samobójstwo tradycyjne lub też przez eutanazję. Lewak ze względu na swoją niepełnosprawność umysłową, nie potrafi przestrzegać zasad etycznych i moralnych. Często domaga się poluzowania tych norm. W tym względzie jest podobny do dziecka, któremu matka coś zabroniła. Porządny rodzić w takim wypadku nie ustępuje, tak i my społeczeństwo powinniśmy zostać głusi na tupanie lewactwa.------ Jak leczyć?------ Nie wynaleziono jeszcze skutecznego lekarstwa na tą przypadłość. Niektórzy naukowcy dowodzą, że stan pacjenta polepsza się gdy, chorego odetnie się od patogenu. Choroba jest o tyle dziwna, że chory wykazuje objawy uzależnienia od czynnika chorobotwórczego, czyli lewackich bredni. Lekarze z Ameryki południowej próbowali chorym podawać antytoksyny z konserwatyzmu i patriotyzmu. Niestety chorzy, źle reagowali na leczenie. Po podaniu antytoksyn pacjenci wchodzili w stan podobny do autyzmu. Część lewactwa jest groźna dla otoczenia, chociażby ze względu na psychopatyczną skłonność do mordowania innych poprzez aborcje, eutanazję czy w sposób tradycyjny, dlatego też powinna być izolowana. Dlatego też bardzo ważna jest profilaktyka. Ważne jest, aby chronić najmłodszych, którzy nie są jeszcze odporni na lewackie brednie.

  2
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 30. 5 lipca 2018  12:07   Użyteczni idioci   PolitycznyAteista

  Zwróciliście uwage że ci wszyscy KODziarze, lewacy, moherowi fanatycy PISu mają ten sam wyraz twarzy?....taki sam jak najcięższe przypadki pacjentów oddziałów zamkniętych szpitali psychiatrycznych....ten wykrzywiony grymas ze specyficznym wytrzeszczem oczu...też to dostrzegacie?

  1
  10
  Odpowiedz
 31. 5 lipca 2018  12:07   Do Anonima- niezależna.pl to faszystowski brukowiec!!!   Stefan

  "Polska w EU" ma racje.

  10
  4
  Odpowiedz
 32. 5 lipca 2018  11:55   Do Polska w EU, dzięki takim ... (1)   anonim

  Do Polska w EU, dzięki takim wałkom jak ty, jest w tym kraju, jak jest, zanim zabierzesz głos poproś kogoś mądrzejszego, aby ci do pustego łba dołożył trocin, to nie będzie głupota w twoim pustym saganie o niego się obijać.

  3
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 33. 5 lipca 2018  11:24   niezależna.pl ??????? (1)   Polska w EU

  To ultra PiS - owski portal który powstał żeby jeszcze głośniej szerzyć herezje Ziobry, Kaczyńskiego i reszty zdrajców

  7
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 lipca 2018  11:56   Tu żeś je...nał jak kulą ...   anonim

   Tu żeś je...nał jak kulą w płot, z tego co wiem to właściciel tego portalu nie kocha PiSiorów

   3
   5
 34. 5 lipca 2018  11:13   Jak mozna bronic tych ... (1)   Polak

  Jak mozna bronic tych zapyzialych sadow? Od lat ludzie domagaja sie zmian, a kiedy juz sie to robi to bezmozgi elektorat PO ich broni. Dramat.

  10
  11
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 35. 4 lipca 2018  22:16   PO kradło a PiSowi się ...   Adam

  PO kradło a PiSowi się NALEŻY !!!!!!!

  9
  9
  Odpowiedz
 36. 4 lipca 2018  20:14   www.niezależna.pl (1)   Tymek

  polecam

  4
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 37. 4 lipca 2018  20:11   www.niezależna.pl polecam ten portal dla rządnych prawdy (2)   Tymek

  Sędzia Józef Iwulski został wskazany jako osoba odpowiedzialna teraz za kierowanie pracami Sądu Najwyższego. W serwisie 13grudnia81.pl możemy znaleźć liczne wyroki w sprawach dotyczących opozycji wydawane w latach stanu wojennego przez niejakiego ppor. Józefa Iwulskiego, sędziego sądów wojskowych w Krakowie i Warszawie. - Od roku próbujemy uzyskać informacje na ten temat z IPN, niestety, bezskutecznie - mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Adam Słomka, były opozycjonista. Tymczasem portal niezalezna.pl ma informację od... sędziego Iwulskiego - przyznał, że był składzie orzekającym, który skazał działaczy Konfederacji Polski Niepodległej. Zapewnia jednak, że złożył zdanie odrębne.

  6
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 38. 4 lipca 2018  20:07   Taka prawda. Zgadzam się! (1)   Daniel Słomski

  A PO było w tym lepsze? Mieli nawet sędziego na telefon. To jest dopiero szok i dewastacja sądownictwa! To ci wtedy nie przeszkadzało? A wyroki w sprawie zwrotów kamienic? To było w porządku? Pół Warszawy wyprzedali. Na szczęście i oby się udało P. Jaki przejmie stery Warszawy i zrobi porządek po bufetowej.

  17
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 lipca 2018  15:03   szczera prawda , tak było , ...   anonim

   szczera prawda , tak było , sprzedali pół Warszawy i nic pani Hanna Gronkiewicz Walz jest profesorem prawa - niestety

   0
   3
 39. 4 lipca 2018  20:05   Na emeryturze niektórym... (1)   Leszek

  ...wali na dekiel! A może to lipcowe słońce mózgi POpaprańcom wypaliło?

  12
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 lipca 2018  12:47   Tobie wali w dekiel   r

   Nienawisc! Wali w Twoj dekiel. I zazdrość ze dwie lewe ręce masz bo nawet protestu nie umiesz zorganizować. Leniwcu konsumujący zapewne w tym czasie piwsko i gmerający paluchami po klawiaturze!

   6
   1
 40. 4 lipca 2018  19:35   Co niektórzy krytykują ... (1)   Bezpartyjny Chojniczanin

  Co niektórzy krytykują protesty nie zdając sobie sprawy że dla normalnego człowieka w sądach nie ma żadnych zmian , tylko elita PiS chce na siłę przejąć władzę w sądach żeby w razie przegranych wyborów unieważnić ich wyniki. O przeciętnym człowieku w ustawie PiS nie ma ani słowa i nic się nie zmieni oprócz tego że politycy PiS chcą mieć władzę w sądach i prokuraturze i Polska w tym momencie nie ma nic wspólnego z DEMOKRACJĄ. Szkoda że nasze społeczeństwo sprzedaje się za 500 . Co niektórym radzę aby się zastanowili jakie będą korzyści z dewastacji sądownictwa i przestaną pisać te bzdurne i kłamliwe komentarze.

  11
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  19:57   Ble ble ble.. A PO było w ...   Taka prawda

   Ble ble ble.. A PO było w tym lepsze? Mieli nawet sędziego na telefon. To jest dopiero szok i dewastacja sądownictwa! To ci wtedy nie przeszkadzało? A wyroki w sprawie zwrotów kamienic? To było w porządku?

   4
   10
 41. 4 lipca 2018  19:34   Co za chłam!! (1)   Daniel Edrus

  Co za chłam!!

  6
  12
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 42. 4 lipca 2018  19:21   Dlaczego przyszło tak mało ...   YIOM

  Dlaczego przyszło tak mało osób? Ze zdjęć wynika, że w proteście udział wzięły głównie emerytki i działaczka/i PO. Otóż Szanowni Państwo, problem w tym - czego nie dostrzegają protestujący- iż społeczeństwo źle ocenia wymiar sprawiedliwości. Prowadzone sondaże od lat wskazują, że działalność sądów i prokuratury częściej spotyka się z krytyką niż aprobatą. Przykładów niesprawiedliwych, wręcz krzywdziacych wyroków jest mnóstwo. Niestety, ale ta grupa zawodowa od lat pracowała na tak negatywny odbiór ich pracy. A szkoda że do tego doszło, bo jest to trudny i odpowiedzialny zawód. Niestety popularne stało się powiedzenie, iż do sądu idzie się po wyrok a nie po sprawiedliwość. Czy wobec tego może być powodem do dumy to, że stała tam garstka emerytów w obronie wolności, sprawiedliwości itp., mając na uwadze, iż miasto liczy chyba ponad 38 tys. mieszkańców? To chyba daje do myślenia, prawda?

  11
  8
  Odpowiedz
 43. 4 lipca 2018  15:41   Podejrzewam, że w proteście ... (1)   Ktoś

  Podejrzewam, że w proteście mógłoby wziąć więcej osób, gdyby nie był on organizowany przez tę pnią. Wielu chojniczan patrzeć na nią nie może, a już napewno nie weźmie udziału w czymś, co ta paniorganzuje.

  8
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 44. 4 lipca 2018  15:26   Z ostatniej chwili: nominowana przez Lecha Kaczynskiego prezes Sadu Najw   Jerzy

  powiedziala dzis: W dalszej części wystąpienia Pierwszy Prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf mówiła, że pragnie dać świadectwo prawdzie o istnieniu granicy między Konstytucją a łamaniem Konstytucji. Wyraziła nadzieję, że ład prawny w państwie powróci i w ten sposób znajdzie potwierdzenie w praktyce deklaracja wierności demokratycznemu państwu prawnemu i jego tradycjom. Deklaracja ta została uroczyście podpisana w Trybunale Konstytucyjnym 25 stycznia 2007 r. przez piastunów najwyższych urzędów, a wśród nich Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego oraz Pierwszego Prezesa SN Lecha Gardockiego. Pierwszy Prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf przypomniała fragment tego aktu, nazwanego Pro Memoria, w którym jego sygnatariusze stwierdzili: „Świadomi, że dobre prawo i dobre obyczaje-obowiązujące tym mocniej, im wyższy urząd i godność przyszło komu piastować- są konieczne dla prawidłowego rozwoju Narodu (...) z satysfakcją potwierdzamy nasze głębokie przywiązanie do tradycji oraz zasad demokratycznego państwa prawa, a także determinację w ich kultywowaniu, mając na względzie ogromne znaczenie tej tradycji i tych zasad dla Polski oraz innych państw UE”. - Zmiany ustawodawcze dotyczące SN i KRS w chwili obecnej świadczą o odrzuceniu tej tradycji i tych zasad - podkreśliła w swoim wystąpieniu prof. Małgorzata Gersdorf, Pierwszy Prezes SN.

  11
  5
  Odpowiedz
 45. 4 lipca 2018  15:15   Jaka 20 mieszkańców ... (1)   anonim

  Jaka 20 mieszkańców protestowała? Panie, Ziółtkowska (mieszkanaka wsi podczłuchowskiej), Stępień (mieszkanka Charzyków) do tego jeszcze kilka koleżanek z kółka gospodyń? Ten protest to żenujący spektakl.

  17
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  15:30   Anonim Żenadka   olek

   Spektakl to sa twoje wpisy kamikadze i nieoliwione dlugo zablokowane neurony mozgowe.

   11
   7
 46. 4 lipca 2018  14:01   Do wszystkowiedzacych hejtowcow na tym forum co lepiej wiedza   K

  niz prezydent i SN - Podczas konferencji prasowej prof. Małgorzata Gersdorf oraz sędzia Józef Iwulski mówili, że wczoraj prezydent Andrzej Duda skorzystał z artykułu ustawy o SN, w którym mowa o zastępowaniu I prezesa tylko w czasie jego nieobecności. W takiej więc tylko sytuacji sędzia Iwulski ma pełnić obowiązki I prezesa SN. Jak zwrócili uwagę, prezydent nie zastosował innego artykułu znowelizowanej ustawy, a więc tego, w którym mowa o powierzeniu kierowania Sądem Najwyższym po zwolnieniu stanowiska I prezesa.

  11
  3
  Odpowiedz
 47. 4 lipca 2018  13:12   99% wpisow na tym forum to hejt i nie odnosza sie do meritum   Krystyna

  To znaczy ze nikt z hejtowcow nie wie o ustawie ktora kara hejt i nienawisc i ze mozna ich za to podac do Sadu. Za ta ustawa stoi murem prezydent Duda i SN jako jej straznicy. Po drugie, wiekszosc wpisow nie odnosi sie do meritum dlaczego zlamano konstytucje, co znaczy ze hejtowcy nie wiedza co naprawde sie dzieje. Odnosza sie z pogarda do SN w ktorym zasiadaja najwieksze glowy i umysly prawa, do tych sedziow nalezy odnosic sie z szacunkiem. Kto dal Wam przyzwolenie na brak szacunku?

  15
  9
  Odpowiedz
 48. 4 lipca 2018  12:42   Do Anonima - prawnicy pojechali do Wwy, a sedziowie sa niezawisli i apolityczni (2)   g

  przynajmniej Ci nie wybrani przez Dude. Nikt nikogo nie wysyla, na posylki jest towarzystwo spod ciemnej gwiazdy Kaczynskiego i PiS. Ale jakiej ty chcesz zmiany? Bo nie piszesz. To znaczy ze chcesz panstwa bezprawia i szykan, bo tak wynika ze tego chcesz z tego co napisales? Oczerniasz tez publicznie osoby, hejtujesz, za to mozna Ciebie podac do sadu. A wogole to o tym prawie i ustawie to wiesz. Jesli nie to szybko sie z nia zapoznaj, bo nawet Duda ci nie pomoze.

  16
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  13:46   i np nie pisze sie Duda tylko ...   anonim

   i np nie pisze sie Duda tylko prezydent Duda , nawet jak go nie wybieraliscie , swiadectwo sobie wystawiasz

   3
   11
  • 4 lipca 2018  13:44   czytam i czytam wpisy ...   anonim

   czytam i czytam wpisy wszystkie i wszystkich i nie widzę by kogoś jakos oczerniano , ale ty w swoim wpisie to ewidentnie robisz

   3
   10
 49. 4 lipca 2018  12:42   spostrzegawczy   anonim

  a co tam robi Pani od sprzedawania podpisów , oj,oj,te rysunki diabła warte z jej podpisem

  9
  15
  Odpowiedz
 50. 4 lipca 2018  12:40   znajomy (1)   nie do wiary

  Monika została z manipulowana

  3
  16
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  18:10   Pana nie znam   Monika Szczukowska

   Prosze nie pisac publicznie wymyslonych przez Pana klamstw i podszywac sie i twierdzic, ze sie znamy. Nie podpisywac sie nazwiskiem. Jeszcze raz umiesci Pan na tym forum podszywanie sie pod znajomosc i klamstwa to zaskarze Pana sadownie. Prosze zapoznac sie z prawem co do karalnosci hejtu i nieprawdy w internecie.

   9
   2
 51. 4 lipca 2018  12:32   Do nn (2)   r

  Z artykulu wynika ze wiedza dlaczego protestuja i ze zostali zapytani o szczegoly. Nie przypuszczam zeby TVN mialo wladze by nakazywac. A Europo nie odpuszczaj nie jest protestem PO - przeczytaj w mediach. Najpierw trzeba wiedziec by wyrazac poglad, a dotyczy to Ciebie, ktory na protest nie przyszedles by sie chociaz dowiedziec. Szybkie wnuoski prowadza do nikad!

  14
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 52. 4 lipca 2018  12:13   Wyznawcy PEŁO protestuja bo ... (1)   nn

  Wyznawcy PEŁO protestuja bo im TVN kazał. A gdyby ich zapytać o szczegóły przeciw czemu protestuja to nie wiedzą..

  20
  19
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 53. 4 lipca 2018  11:13   Chojniczanin (1)   anonim

  widać jak prawdziwi prawnicy pochowali głowy ,nie będą protestować bo znają prawdę jak było w sądownictwie. Wysłali pod sąd mamusie ,ciocie ,znajome i te z zagranicy co to prawo i praworządność poznawali ale nie w Polsce tylko na rancho. Do Polski przyjechała nic nie robi tylko antyreklamę dla siebie pod sądem. Brawo młodzi takich nie chcemy .Bilet powrotny do Ameryki! Chcemy zmiany dość tego oszustwa ,kumoterstwa,złodziejstwa.

  18
  18
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 54. 4 lipca 2018  11:04   Cały czas jakiś piowsko ... (1)   max

  Cały czas jakiś piowsko bolszewicki dewiant nadaje podpisując się jak popadnie. Daj sobie luz i szukaj poklasku wśród kolesi , ciemniaków w barach.

  19
  16
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  11:14   On pisze prawde   Ry@iek

   Prawda boli co komuszku lewacki...

   10
   13
 55. 4 lipca 2018  10:05   Ludzie już przejrzeli na oczy (3)   MagdaCz.

  By żyło się lepiej ekipa Platformy Obywatelskiej podniosła stawkę VAT, akcyzę, składkę rentową, podatki lokalne, zlikwidowała ulgi, zamroziła progi oraz kwotę wolną. Na przestrzeni kilku ostatnich lat politycy pokroju Ewy Kopacz wielokrotnie pokazywali w jakim miejscu i jak głęboko mają interes zwykłych ludzi, którzy ich utrzymują. Okazuje się, że koszty fiskalnej paranoi PO są gigantyczne. Nieustanne podwyżki podatków oraz dorzucanie nowych obciążeń publiczno-prawnych w latach 2008 - 2015 kosztowało nas wszystkich dodatkowe 60 miliardów złotych! Powtarzam: 60 MILIARDÓW!

  21
  18
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 56. 4 lipca 2018  10:04   Żenada (4)   Krystyna

  A gdzie były te Panny, kiedy łamano Konstytucję w latach PO- PSL 2007-2015? 1. Podwyższono wiek emerytalny - bez konsultacji czy referendum ze społeczeństwem. 2. Zamach na OFE - zdecydowano o naszych pieniądzach też bez konsultacji czy referendum. Pytam się gdzie te lewusy wtedy były?

  28
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  20:02   A.D. to dekiel   też Adam

   tyle w temacie.

   2
   8
  • 4 lipca 2018  19:50   Krystyna ale ty jesteś ...   A.D

   Krystyna ale ty jesteś niedouczona , zwykły PiSki oszołom.

   10
   3
  • 4 lipca 2018  13:38   Żenada ......prawda , gdzie ...   anonim

   Żenada ......prawda , gdzie wówczas były te panny. Najbardziej zadziwia mnie brak pamięci u wielu odnosnie tego jak przepisy łamało PO, co nabroiła ta partia...........nikt nie pamieta ?! warto przypominac

   6
   11
  • 4 lipca 2018  12:18   Wtedy im TVN nie kazał ...   anonim

   Wtedy im TVN nie kazał wyjść na ulice.

   7
   12
 57. 4 lipca 2018  09:53   sądy maja być SPRAWIEDLIWE ...   anonim

  sądy maja być SPRAWIEDLIWE , nie wolne drodzy państwo i do tego się dąży....a wy chcecie wolnych ????

  19
  14
  Odpowiedz
 58. 4 lipca 2018  09:47   czytam iz pani Monika mówi ... (1)   anonim

  czytam iz pani Monika mówi ....."Protestuję przeciwko łamaniu naszych praw – dopowiada Monika Szczukowska....."....a gdzie była pani Monika gdy były NASZE prawa łamane , wyroki niesprawiedliwe , kolesiostwo w sądach,liczyły sie znajomości...? pozdrawiam p Monikę - znam troszkę , bardzo sympatyczna , fajna kobitka

  17
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  17:13   Ale ja Pana nie znam   Monika Szczukowska

   Prosze nie pisac publicznie wymyslonych przez Pana klamstw i podszywac sie i twierdzic, ze sie znamy. Nie podpisywac sie nazwiskiem. Jeszcze raz umiesci Pan na tym forum podszywanie sie pod znajomosc i klamstwa to zaskarze Pana sadownie. Prosze zapoznac sie z prawem co do karalnosci hejtu i nieprawdy w internecie.

   9
   3
 59. 4 lipca 2018  09:42   chojniczanka   anonim

  toć kiedys w sądach była korupcja , niesprawiedliwość, układy , wyroki ustalane na telefon i kupowane za pieniądze...i tego ta kolejka broni ?! ...broni swego a nie demokracji , a pani Giersdorf w swoim życiu nigdy nie była sędzia , ani jednej godziny ,a sędzia SN została przez układ

  18
  14
  Odpowiedz
 60. 4 lipca 2018  09:40   "Gdzie są lekarze, gdzie nauczyciele? Gdzie młodzi ludzie?,, (1)   mniecio

  Właśnie teraz korzystają z dobrodziejstw demokracji , a na pierdoły nie mają czasu!!. Życzę wam dobrego stania

  19
  16
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 61. 4 lipca 2018  09:23   Z reguły...   Krystyna

  Z reguły starsi emerytowani nauczyciele to byłe komuchy lub mega sympatycy tamtych czasów. Oni mieli wtedy jak "w puchu". Dlatego cóż nadal tęsknią za słowami..." ukochany kraj, umiłowany kraj...Polsko Ludowa wróć".

  19
  16
  Odpowiedz
 62. 4 lipca 2018  09:18   Taka prawda. (1)   Rafał

  Była Nauczycielka j. Polskiego, a Konstytucji RP nie umie interpretować ze zrozumieniem. Ja też jestem byłym uczniem tej Pani j tak samo mi za nią wstyd, w czyim imieniu ona tam stoi i aż żal powiedzieć kogo popiera. Dobrze, że nie uczy już moich dzieci.

  19
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  15:34   Żaden z ciebie były uczeń.   Ktoś

   Stępieniowa uczyła geografii a nie polskiego! Ale też jej nie lubię i nie wziąłbym udziału w zadnym proteście organizowanym przez tę babe.

   3
   9
 63. 4 lipca 2018  09:17   Zeszmacić się za 500 zł   ...

  Proszę co 500 zł może zrobić z ludźmi. Nie ma problemu. Ciekawe co zrobią jak dostaną po 600 zł ???

  17
  10
  Odpowiedz
 64. 4 lipca 2018  08:55   Ziółtkowska i Stępieniowa ... (1)   Niezależny

  Ziółtkowska i Stępieniowa powinny najpierw przeczytać ze zrozumieniem Konstytucję RP, a potem... dojdą do wniosku że ten protest jest bezzasadny. Warunek. Trzeba zrozumieć treści zawarte w Konstytucji.

  18
  20
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 65. 4 lipca 2018  07:37   Ludzie...   Radek

  Ludzie w ***** mają te ich protesty. Tak naprawdę nie w obronie sądów tylko własnych interesów. Ludziom teraz sie lepiej żyje dlatego gwizdają na Wasze protesty.

  24
  16
  Odpowiedz
 66. 4 lipca 2018  07:30   Dekomunizacja!!! Brawo. Tak trzymać.   Piotr

  Komu chcecie wmowic takie bajki? Przeciez za PO te wszystkie afery powstaly i tak ciągną sie do teraz,a PIS z nimi walczy, ale nie moze duzo zrobic,bo skorumpowane sady bronia swoich kolesi z PO totalnej opozycji..Dzięki Bogu nadszedł koniec żydokomuny. Dziecko by to zrozumiało, gdzie jest prawda.

  24
  20
  Odpowiedz
 67. 4 lipca 2018  07:17   Hehehe 20 osób (1)   Henryk

  Teraz widać w jakim kierunku idzie prawda i co ludzie zrozumieli. 95% osób śmieje się z was teraz czerwone zakały. Każdy przechodząc obok was pukał się w czoło na znak waszej głupoty bo ludziom nareszcie żyje się dobrze i na poziomie. Stójcie dalej i czekajcie...na powrót Marksa i Lenina.

  28
  21
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 lipca 2018  13:03   Prawda idzie w Twoim kierunku   t

   głuptasku. Jak pojdziesz do sądu wtedy będziesz się domagał sprawiedliwych. Ale, zanim będzie on sprawiedliwy, to poczekasz sobie 2 lata do wokandy. Bo takie bedą kolejki z powodu zatoru spowodowanego przez PiS, bo sędziowie nie chcą już dla szkalującego i faszystowskiego kłamliwego pracodawcy pracować. Przez te 2 lata czekania na rozprawę splajtuje Twoj biznesik. Glupiutki zakało!

   5
   0
 68. 4 lipca 2018  07:10   Ubeckie sługusy.   P.

  Nadszedł kres na Was po tylu dekadach. Nareszcie koniec. Skończą się Wasze układy i sitwy.

  25
  20
  Odpowiedz
 69. 4 lipca 2018  07:07   Same byłe komuchy!   Andrzej

  Skończyło się. Teraz będzie kwik.

  24
  21
  Odpowiedz
 70. 4 lipca 2018  07:06   Pani Stępień wstyd!   Anna

  I to była nauczycielka. Wstydze się, że uczył mnie antypolski belfer.

  29
  20
  Odpowiedz
 71. 4 lipca 2018  06:58   Takie tam skojarzenia (1)   52

  Kilka niewyrobionych politycznie naiwnych, kilka emerytek znudzonych serialami w TVP, paru fajansiarzy, -ot i cały KOD.Zenada na kółkach.No bo co tu robic?- kasy mało, dzieci dorosłe, wnuki daleko , będzie beka jak powiemy kolezankom z kółka emerytalnego ze zrobiłysmy protest , ze była taka draka ze hej!!!, ze policja nas pałowała, ze zaliczyłyśmy "więznia", ze byłysmy maltretowane:) przez opozycje i faszystowski reżim , i my obronczynie i obroncy demokracji dalismy wszystkim radę.Niech zyje NASZA demokracja.A swoją drogą najlepsza demokracja była jak byliśmy młodzi tak w latach 70-tych.:)

  16
  16
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  18:00   Ale ty sie dopiero nudzisz   Per

   spedzajac czas na wpisywaniu dyrdymalow i poswiadczajac swoja naiwna niewiedze!

   8
   1
 72. 4 lipca 2018  00:54   BRAWO ODWAŻNI I FAJNI CHOJNICZANIE (2)   Marek

  Za trzy miesiace dolacza do Was okoliczni rolnicy bez doplat z Unii Europejskiej. Bo jeszcze nie skorzy i nie prędcy.

  29
  19
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 73. 3 lipca 2018  23:58   Sługusy nadzwyczajnej kasty (1)   Krzysztof

  Sługusy nadzwyczajnej kasty zbudzcie się!!! do boju o koryto o kombinacje o układy ukladziki, o lepszą pensje na prowincji. Ludzie leczcie się do psychiatryka z nimi kiedy zrozumieją że lepiej będzie w tym kraju jak cała ta bandę nominowanych za komuny i ich dzieci wyp..... na zbity pysk dając minimalna emeryturę! 100 wtedy będzie sprawiedliwość i będzie można wkoncu pisać prawo!

  18
  25
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  00:45   Do Krzysztofa   D

   Sam sie wybudz z teorii spiskowych z TVP.

   16
   6
 74. 3 lipca 2018  23:55   Gorąco wspieram (2)   anonim

  Brawo dla tych Pań ! Żaden obciach, każdy patriota powinien stawać w obronie swojej ojczyzny

  34
  25
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  00:43   Do Adama Bez Głowy   Tadeusz

   A kto Ciebie obroni Zenek? Kaczor albo Dudek? Bo od dzis wolnych i niezawislych sadow juz nie ma. Zmien kanal telewizyjny na ten bez szumow propagandy!

   19
   5
  • 4 lipca 2018  00:01   Choroba   Adam

   Bronić tak trzeba ale nie przed rządem a przed tymi z nadzwyczajnej kasty nominowanej za komuny przez komitety po linii tak żeby swoich nie ruszali. Komitetów nie ma układy zostały. Na Żuławy kamienie nosić!!! Tam ta nadzwyczajna kasta się nadaje a nie drzec ryja w telewizji o ich wolności!!!

   9
   16
 75. 3 lipca 2018  23:46   A może warto sprawdzić, czy ... (3)   anonim

  A może warto sprawdzić, czy mieli zgodę na protest?

  16
  26
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 lipca 2018  13:21   Myslisz że protestujący są tak głupi jak ty i naiwni   r

   i nie wiedzą co robią tak jak ty? I mają taki brak doświadczenia w protestach jak ty?

   5
   0
  • 4 lipca 2018  08:17   Lewacką telewizje to ty ...   anonim

   Lewacką telewizje to ty oglądasz kadłubku

   5
   10
  • 4 lipca 2018  03:15   Sprawdzaj odważny co nie znasz prawa matołku!   T

   Zainteresuj sie faszystowskimi manifestacjami ONR-u i tłumokami kibicami podpalajacymi murawy boisk. Tam twoje pole do popisu wiedzy o prawie obywatela do zgromadzeń. Od dwoch lat wrecz trabi sie o nich w mediach. Tylko ktore ogladasz, bo w TVP tak jak ty nie wiedza co gdzie w trawie piszczy i jak.

   16
   8
 76. 3 lipca 2018  23:43   Jak widać na zdjęciu ... (3)   anonim

  Jak widać na zdjęciu policja i sąd w dobrej żyją komitywie, innych to pałują albo strzelają do górnikow gumowymi kulami

  7
  19
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  08:22   Weż mi kobieto pokaż w ...   anonim

   Weż mi kobieto pokaż w Polsce sedziego apolitycznego? Przecież to taki sam czlowiek jak inni, nie jest on od Boga, chociaż za takiego się mają, ale maja tez wady jak inni ludzie i nie są wcale nie omylni

   4
   9
  • 4 lipca 2018  08:19   Ty Ewka ty taka od urodzenia ...   anonim

   Ty Ewka ty taka od urodzenia jesteś? czy ci ktoś za te wypociny placi, zapamiętaj sobie, ze kruk krukowi oka nie wykole i nie ważne czy to w godzinach czy po godzinach pracy, bo bredzisz jakbyś tam pracowala

   5
   7
  • 4 lipca 2018  06:39   TYLKO ŻE SAD O 19 ZAMKNIETY I ZADEN SEDZIA PRZED NIM NIE STOI   Ewa

   matole jeden! Nastepny co nie wie ze sedziowie sa apolityczni! Do czytania konstytucji a nie wpisywania glupot na forach internetowych.

   9
   4
 77. 3 lipca 2018  23:42   Niezbadane są wyroki boskie ... (1)   anonim

  Niezbadane są wyroki boskie i ...sądu

  9
  14
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 78. 3 lipca 2018  23:41   Ciekawe, kiedy sędzia dał ... (1)   Taka jedna wk....iona

  Ciekawe, kiedy sędzia dał mi wyrok eksmisji, nie wgłębiając się jak do niej doszło nie spojrzał wtedy do Konstytucji, gdzie jak byk jest napisane Art. 75. Władze publiczne prowadzą politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, w szczególności przeciwdziałają bezdomności, wspierają rozwój budownictwa socjalnego oraz popierają działania obywateli zmierzające do uzyskania własnego mieszkania. Swoją decyzją doprowadził do dramatu moją rodzinę i obarczył dodatkowymi kosztami, a teraz stają w jej obronie, ot hipokryci

  10
  18
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  03:18   Odwolywac sie do skutku!   y

   i wyslac do Rzecznika Praw Obywatelskich! Jeszcze Pani nie wie ze tak sie robi?

   11
   3
 79. 3 lipca 2018  23:35   Oderwani od koryta kwiczą.... (1)   Zenon

  Oderwani od koryta kwiczą...czy Ci ludzie mają jakis olej w głowie?

  21
  26
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 80. 3 lipca 2018  23:29   Niektórzy to jeszcze z ... (1)   anonim

  Niektórzy to jeszcze z nadania PZPR

  22
  21
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 4 lipca 2018  06:42   KACZYNSCY!!!   Kopr

   z nadania PZPR i Polski Ludowej!

   10
   5
 81. 3 lipca 2018  23:27   taaaa (1)   haahaa

  mohery do boju w beretach

  11
  24
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz