Konkursy na dyrektorów

Trwają konkursy na dyrektorów kilku szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Chojnicach. Ratusz ogłosił konkursy na dyrektorów dwóch szkół – Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 8. Kandydaci zgłaszać mogą się do 6 maja.

Urząd miejski i powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów szkół. Czy czekają nas zmiany personalne w tych placówkach? Przekonamy się wkrótce.   |  fot. ilustracyjne

Natomiast powiat chojnicki rozpoczął procedurę konkursową na dyrektorów Technikum nr 2 w Chojnicach oraz Zespół Szkół w Brusach, a także dyrektorów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Bursy dla młodzieży w Chojnicach. Termin składania dokumentów to 17 kwietnia.

- Mija kadencja dyrektorów. Kiedyś przedłużaliśmy umowy bez konkursu, ale od kilku lat organizujemy konkursu. To jest dobra formuła, gdyż dyrektorzy z powodu konkurencji muszą z innej perspektywy spoglądać wtedy na swoją placówkę, którą czasami kierują od 15 czy 20 lat – mówi starosta Marek Szczepański.

(olo)

 1. 15 kwietnia 2019  23:26   Jola   anonim

  To prawda brakuje od wielu lat młodych dyrektorów szkół którzy będą kreatywni i zniknie lizustwo inauczycieli do dyrektorów

  5
  3
 2. 12 kwietnia 2019  07:41   Czas na zmiany.   rodzice.

  Najwyższy czas, żeby odświeżyć zasiedziałe stanowiska dyrektorów szkół. Niektóre panie klasyfikują się do przejścia na zasłużoną emeryturę. Stare przyzwyczajenia i skostniały system nauczania, a ponadto zamiatanie niektórych niewygodnych spraw pod dywan, nie służy dzieciom i młodzieży. Jest tyle młodych wykształconych nauczycieli z doświadczeniem pedagogicznym, którzy z marszu mogą przejąc funkcję dyrektorowania w danej szkole. Myślimy, iż dyrektorzy wydziałów oświaty w Urzędzie Miasta i w Starostwie podejmą właściwą decyzję.

  26
  16