Konkurs literacki z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza do udziału w konkursie literackim, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach, osobach i miejscach związanych z odzyskaniem niepodległości w regionie chojnickim.

GOK zaprasza do uczestnictwa w konkursie literackim mającym na celu przedstawienie własnych refleksji i przemyśleń autorów w rocznicę 100 lecia Odzyskania Niepodległości.

Oraz pokazanie, jak ważna w procesie odzyskiwania niepodległości przez Polskę była rola kobiet oraz pielęgnowanie przez nie  tradycji, języka i kultury. Konkurs literacki skierowany do osób dorosłych i młodzieży mieszkających w Polsce. Przedmiotem konkursu są prace literackie w dowolnej formie (opowiadanie, wiersz, legenda, artykuł prasowy…), o max długości 3 kartki A4 – rozmiar czcionki 12, w dwóch kategoriach:

A. Biografie działaczek z regionu chojnickiego – niepodległościowych i społecznych inspiracją do przemyśleń na temat różnych form walki o niepodległość

B. Działalność Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Chojnice, jako spuścizna idei Zjednoczonego Koła Ziemianek

Na prace nadesłane poprzez pocztę e-mail na adres gok@gokchojnice.pl Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach czeka do 24 października do godz. 15.00. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 października 2019r. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz prezentacja pracy na wystawie pokonkursowej.

Regulamin konkursu - tutaj

(nad.)

Zapisz