Konkurs: „Rok 2020 Rokiem Samorządu Terytorialnego” – ostatnia zagadka!

Począwszy od marca Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach co tydzień publikował zagadkę dotyczącą wydarzeń, jakie miały miejsca w ostatnim trzydziestoleciu w gminie Chojnice. Zachęcamy do zapoznania się z ostatnim już tekstem i do udziału w konkursie.

Zajęcia na sali gimnastycznej w Ostrowitem.   |  fot. nad.

Taki Obywatel!

W jednej z uchwał Rady Gminy Chojnice znalazły następujące słowa „…To człowiek, który przez wszystkie lata związania z gminą Chojnice, dał przykład bezgranicznego poświęcenia się środowisku wsi, w tym mieszkańcom byłych wsi popegeerowskich. Od wielu lat jest wzorem nauczyciela i wychowawcy żywo zaangażowanego w wszechstronne wychowanie młodzieży z środowisk wiejskich. Zawsze stawia interesy społeczne ponad swoje własne (….)Miłośnik poezji, autor wierszy na potrzeby realizowanych projektów…”

Obszerny fragment jednego z wierszy, opracowanego przez tą osobę przedstawiamy poniżej:

PROŚBA

Ja mam piłkę, on rakietkę,

Ja mam lizak, ona lalę,

Ale wszyscy mamy prośbę:

Zbudujcie nam salę.

Jestem medalistką wiejskiej olimpiady:

W rzucie, skoku, biegu, mam więc trzy medale;

Dlatego mam prośbę:

Zbudujcie nam salę.

Rano gimnastyka a potem zaprawa,

Przed południem lekcje, wieczorem zabawa.

Latem jest boisko, zielona murawa.

A zimą? Zapalisz? Nie! Nie ćpam i nie palę!

Dlatego Was proszę, dlatego Was błagam:

Zbudujcie nam salę.

Jestem tu… , mam wielką nadwagę.

Jestem też kulawy. Nie kryję się wcale,

Dlatego mam powód i odwagę prosić:

Dla zdrowia tych dzieci – Zbudujcie im salę.

Ja też byłem młody i sportowcem byłem,

Ale przyszła starość i mocno utyłem.

Teraz więc w młodzież inwestuję stale,

Proszę więc i błagam: Też zainwestujcie. Zbudujcie im salę.

Pytanie konkursowe brzmi: Kto jest osobą opisaną w cytowanej Uchwale Rady Gminy Chojnice i autorem przytoczonego wiersza?

Na odpowiedzi czekamy do 22 maja, do godz. 15:00. Osoby, które nadeślą w wyznaczonym terminie prawidłową odpowiedź wezmą udział w losowaniu nagrody rzeczowej. Wyniki konkursu opublikujemy na stronie gok.chojnice.pl do 26 maja 2020 r. Regulamin konkursu - tutaj. Odpowiedzi należy przesyłać wyłącznie w wersji elektronicznej na adres: gok@gokchojnice.pl (w tytule maila: Konkurs „Rok Samorządu”). W e-mailu należy zawrzeć zapis:

Wyrażam zgodę, na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, dla potrzeb niezbędnych do realizacji Konkursu „Rok 2020 Rokiem Samorządu Teretorialnego” - Zgodnie z art. 13 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE

Lucyna Bucław