Konferencja prasowa w ratuszu - aktualności

W poniedziałek (8.02.) w chojnickim ratuszu odbyła się konferencja prasowa. W materiale wideo przedstawiamy Państwu bieżące tematy, o których opowiedzieli burmistrz Arseniusz Finster oraz jego zastępca, Adam Kopczyński.

O szeregu istotnych spraw dla lokalnej społeczności mówiono na ostatniej konferencji prasowej w chojnickim ratuszu.   |  fot. A. Zajkowska

Podczas konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster, zdradził kilka nowych szczegółów odnośnie powstania nowego, miejskiego żłobka oraz Centrum Wsparcia i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych, czyli nowej siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej. Poinformował również o pomyśle stworzenia w mieście Centrum Wolontariatu i Akademii Aktywny Senior w ramach korpusu solidarności seniorów. Włodarz przedstawił także plan pobudowania przy rządowym wsparciu finansowym, 124 mieszkań przy ulicy Kartuskiej.

Adam Kopczyński, z kolei przedstawił jak w tym półroczu rozłożyły się przyznane przez burmistrza stypendia sportowe. Szeroko omówił też, jak będzie wyglądał zmodyfikowany miejski program „STOP dla smogu” oraz o audycie miejskich kapciuchów, który rozpoczęto od ZGM. Na zakończenie wiceburmistrz poinformował, na jakim etapie są rozmowy z firmą APCOA i zarządcami parkingów przy starostwie powiatowym oraz przy szpitalu (czytaj TUTAJ).

AZ