Koncert inauguracyjny za nami (zobacz video)

„Największe perły muzyki barokowej” to tytuł inauguracyjnego wydarzenia muzycznego, na który składa się kilka koncertów, gdzie organizatorom udało się pozyskać aż 75 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Znanych mistrzów muzyki barokowej, było można usłyszeć na koncercie w Bazylice Mniejszej.   |  fot. M. Mielewczyk

Obecnej publiczności zaprezentowali się: Natalia Rubiś-Krzeszowiak (sopran) oraz Krystian Krzeszowiak (tenor). Muzykom akompaniowała Orkiestra Symfoników Bydgoskich z dyrygentem Markiem Czekałą na czele. W programie artyści wykonali utwory m.in. z repertuaru Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendla, Giulio Cacciniego, Claudio Monteverdiego, Henrego Purcella oraz Luigi Bocheriniego.

Wydarzenie rozpoczęło cykl 5 koncertów o nazwie:"I w Gotyku i w Baroku - Narodowe Łowisko Muzyczne w Chojnicach". Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci" przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także przez Gminę Miejską w Chojnicach.

Drugi z koncertów odbędzie się 5 lipca o godz. 18.00 w kościele gimnazjalnym, gdzie pojawi się „Zespół Solistów Arte Con Brio” z udziałem trzech solistów wokalnych. W programie m.in. „Słynne barokowe arie i fragmenty twórczości oratoryjnej i operowej” Antonio Vivaldiego, Georga Friedricha Haendla, Jana Sebastiana Bacha, Marca-Antoine’a Charpentiera i Giovannio Battisty Pergolesiego.

(red.). fot. Michał Mielewczyk