Koncert i wystawa malarstwa z okazji jubileuszu 25 lat śpiewania

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 9 grudnia do Centrum Sztuki Collegium ARS na koncert Ryszarda Stopy z okazji jego jubileuszu 25 lat śpiewania, który połączony będzie z wystawą malarstwa Wojciecha Koniuszki.

Na koncert i wystawę malarstwa zaprasza ChCK.

Ryszard Stopa dwukrotnie był finalistą ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego, poezji śpiewanej i piosenki autorskiej na szczeblu krajowym. Jest wielokrotnym laureatem zamkowych spotkań z poezją w Olsztynie. Brał też udział w Polskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, co przyniosło mu nagrodę w postaci dwuletniego stypendium studium wokalnego u Grażyny Łobaszewskiej i Adama Żółkosia.

Uczestniczył również w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską i Krystynę Prońko. Występował wspólnie między innymi z Adrianną Biedrzyńską i Joanną Zagdańską. Nagrał i wydał trzy płyty: „Ślad Stopy”, „Szafa” i "Sprzeczności”. Artysta zaśpiewa własne utwory w recitalu zatytułowanym "Muszę coś zrobić z nocami".

Wojciech Koniuszek urodził się w 1976 r. w Szczecinie. Absolwent ASP w Gdańsku, dyplom w Pracowni Malarstwa prof.Macieja Świeszewskiego. Zajmuje się malarstwem, linorytem oraz malarstwem ściennym. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, jego prace wystawiane były w wielu prestiżowych instytucjach, m.i. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Gdańskiej Galerii Miejskiej, Domu Kultury Polskiej w Wilnie i Instytucie Polskim w Budapeszcie oraz w Parlamencie Europejskim, a także w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, Ambasadzie Niemiec i Pałacu Królikarnia w Warszawie.

Obrazy Koniuszka znajdują się m.in w kolekcji Muzeum narodowego w Gdańsku i Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Laureat konkursu "Obraz Roku" miesięcznika Art&Business (2001 i 2002).

Centrum Sztuki Collegium ARS (podziemia kościoła gimnazjalnego). Sobota 9 grudnia 2017 r., godz. 19:00. Wstęp wolny.

Ł. Sajnaj

Zapisz

  1. 6 grudnia 2017  11:29   przepiękny głos Pana ...   anonim

    przepiękny głos Pana Ryszarda , nie mam czasu i możliwości abym na żywo słuchała koncertów lecz w necie sobie czasem odsłuchuję

    0
    1
    Odpowiedz