Koncert "Pieśń o Bogu ukrytym"

W niedzielę 18 października o godz. 18:00 w chojnickiej Bazylice wystąpi Marcin Styczeń z zespołem. Koncert, który organizowany jest z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, oparty jest na młodzieńczej poezji Karola Wojtyły.

Na koncert do bazyliki zapraszają organizatorzy.   |  fot. ChCK

Marcin Styczeń to piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta. Ma na koncie dziesięć płyt, w tym pięć, które stworzył z wybitnym polskim poetą Ernestem Bryllem. W Chojnicach zaprezentuje program z debiutanckiej płyty z 2006 roku "Pieśń o Bogu ukrytym" czerpiącej z młodzieńczej poezji Karola Wojtyły.

Wiersze te Karol Wojtyła pisał w czasie II wojny światowej, w latach 1943-44. Są zapisem jego głębokiej mistycznej duchowości. Duchowości, która dla nas współczesnych może być drogowskazem w drodze do zjednoczenia z Bogiem.

Marcinowi Styczniowi będzie towarzyszył zespół w składzie:

Tomasz Pfeiffer (czyt. Fajfer) - gitara

Adam Jabłoński - gitara basowa

Adam Szuraj - instrumenty perkusyjne

Bezpłatne zaproszenia będą do odbioru w kasie Chojnickiego Centrum Kultury oraz w Promocji Regionu Chojnickiego od 15 października. Ilość miejsc ograniczona (1 osoba może otrzymać 2 zaproszenia).

Organizatorzy: Parafia pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach, Urząd Miejski w Chojnicach, Chojnickie Centrum Kultury

Ł. Sajnaj