Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej on- line

Stowarzyszenie „Dworek Polski” zaprasza w Święto Niepodległości 11 listopada 2020 r. na koncert z muzyką przedwojennej Polski. Koncert stanowi cykliczne spotkanie z ponadczasowa piosenką lat 20.

Ze względu na nowe wytyczne i zamknięcie ośrodków kultury, koncert zostanie zaprezentowany na facebookowej stronie Stowarzyszenia Dworek Polski oraz na kanale YouTube.   |  fot. ilustracyjne

Która po 100 latach wciąż tak samo wzrusza swoim tekstem, melodią i humorem. Przenieśmy się na chwile do świata Bodo, Fogga, Ordonówny i rewiowych przebojów przedwojennej klubo kawiarni. Wystąpią m.in. laureaci VI Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej oraz Stowarzyszenie „Dworek Polski”.

Nieodłączną częścią polskiej kultury przedwojennej jest również muzyka żydowska, która w tym roku zagości na naszym koncercie dzięki zespołowi Klezmorim Trio. Zespół tworzą muzycy, których połączyła pasja do żydowskiej i bałkańskiej muzyki klezmerskiej. Zainspirowani aszkenazyjską kulturą galicyjskiej diaspory, przenoszą widownię do muzycznego świata przedwojennych sztetli.

Podczas koncertów można usłyszeć najpopularniejsze utwory i piosenki w języku Jidisz, jak również historie ich powstania. Klezmorim Trio stworzyło perfekcyjne połączenie tradycyjnych melodii żydowskich i współczesnych, autorskich aranżacji, co daje niezapomniany efekt, długo pozostający w pamięci słuchaczy.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie „Dworek Polski”, współorganizatorami: Powiat Chojnicki i Miasto Chojnice, partnerem Chojnickie Centrum Kultury. Zadanie dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Miasta Chojnice oraz środków własnych Stowarzyszenia „Dworek Polski”, pochodzących ze zbiórki publicznej.
 
Środa 11 listopada 2020 r., godz. 16:00. Miejsce: Facebook i YouTube

Anna Piekarska-Więcławek