Koncert „Kaszubie z Krakowa”

Zapraszamy w niedzielę 19 września do Chojnickiego Centrum Kultury na koncert, podczas którego najbardziej znane arie operowe i pieśni w języku kaszubskim wykona znakomity baryton Tomasz Fopke przy akompaniamencie pianistki Witosławy Frankowskiej.

Podczas koncertu, na fortepianie, towarzyszyć śpiewakowi będzie Witosława Frankowska, pianistka, klawesynistka.

Koncert organizowany jest w ramach Dni Sztuki z Muzeum Janusza Trzebiatowskiego. Podczas trwania koncertu usłyszymy utwory (arie, pieśni, piosenki) z repertuaru krajowego i światowego - w języku kaszubskim, w tym kilka premierowych wykonań. Tomasz Fopke to niestrudzony działacz i animator kultury, poeta, dyrygent i kompozytor, doskonale znany tym, którzy obcują z dziedzictwem kulturowym Kaszub.

Jego barwa głosu, sposób interpretacji oraz ogromne poczucie humoru sprawiają, że podczas koncertów słuchacze doznają wielu wzruszeń, a także odczuwają więź i dialog z artystą, jak i bliską nam, kulturą kaszubską. Podczas koncertu, na fortepianie, towarzyszyć śpiewakowi będzie Witosława Frankowska, pianistka, klawesynistka, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej aranżacje wprowadzą nas w wyjątkowy nastrój i sprawią, że koncert ten będzie dużym muzycznym wydarzeniem. Wydarzenie poprowadzi Paweł Jutrzenka Trzebiatowski.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w kasie Chojnickiego Centrum Kultury.

Zapraszamy!