Komunikacja w miejscu pracy, czyli jak ze sobą rozmawiać, by nie zacząć się unikać

Zapraszamy do udziału w śniadaniu biznesowym, które odbędzie się w dniu 22 listopada (środa) w Centrum Edukacyjno - Wdrożeniowym w Chojnicach.

Tym razem porozmawiamy o tym ... jak ze sobą rozmawiać. W pracy, lecz nie tylko.

Często nie mamy wpływu na to, z kim przyjdzie nam pracować. Różnice kulturowe, przyzwyczajenia, odmienne oczekiwania. W pracy spędzamy 1/3 naszego życia i już z tego powodu, warto zadbać o  sposób, w jaki się w niej komunikujemy. Z pewnością jest to podstawa budowania przyjaznej atmosfery w miejscu pracy.

Podczas spotkania wskazane zostaną sposoby -  jak z emocjonalnych,  często cennych wypowiedzi współpracowników/przełożonych wychwycić fakty i potrzeby, na które będziemy w stanie odpowiedzieć. Jak wypowiadać nasze myśli, by inni chcieli słyszeć to, co chcemy im przekazać. Dodatkowo, w związku z tym, że często jesteśmy świadkami niepowodzeń, porażek, a nawet życiowej straty naszych współpracowników, omówione zostaną sposoby - jak nie  należy pocieszać. Co robić, by nasze słowa nie spowodowały więcej bólu.

Udział w śniadaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem tel. (52) 33 44 450. Szczegóły: www.cewchojnice.eu Śniadanie poprowadzi: Jeremi Chlebowicz -  prawnik, mediator. Wpisany na listę stałych mediatorów w sprawach cywilnych przez Prezesa Sądu Okręgowego w Słupsku. 

Mediacjami zajmuje się od ponad 4 lat, początkowo mediując w jednym z największych ośrodków mediacyjnych na Pomorzu – Gdańskim Centrum Mediacji, prowadzonym przez Fundację FISO w Gdańsku. Od końca 2016r. prowadzi własny ośrodek mediacyjny – Centrum Mediacji Chojnice, gdzie  mediuje spory sądowe i pozasądowe. W swojej pracy stara się opierać na metodzie „Porozumienia bez przemocy” wierząc, że słowa mogą zmienić świat."
 
Miejsce spotkania:
Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 30a , 89-620 Chojnice
Sala warsztatów kreatywnych (antresola, III piętro)
 
Kontakt
Tel. 052 334 44 50,
E-mail: biuro@cewchojnice.eu
www.cewchojnice.eu
 
Zapraszamy

Zapisz

  1. 13 listopada 2017  23:23   "W pracy spędzamy 1/3 naszego życia"   K

    W ciągu roku, są średnio 252 dni pracy x 8 h dziennie to 2016 h przez cały rok. Osoba, która pracuje 45 lat, przepracuje (2016x45) 90762 h przez całe życie. W ciągu roku mamy (365x24h) 8760 godzin. Wynika z tego, że w pracy spędzamy niecałe 10,5 roku w ciągu życia, co przy średniej długości życia (78lat) daje mniej niż 15% czasu!!! (i to nie wliczając urlopów, zwolnień lekarskich i przy założeniu, że człowiek pracuje całe 45 lat bez przerwy!!!)

    1
    0
    Odpowiedz