Kolejny włamywacz zatrzymany w bezpośrednim pościgu

Policjanci z chojnickiego zespołu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę, który włamał się do jednego z miejscowych sklepów. Schwytany przestępca jak się okazało, wcześniej próbował włamać się do innej placówki handlowej.

O dalszym losie 19 - latka zdecyduje sąd.   |  fot. KPP

W poniedziałek nad ranem dyżurny chojnickiej policji otrzymał informację, że w jednym z osiedlowych sklepów na terenie miasta doszło do usiłowania włamania. Policjanci, którzy przyjechali pod wskazany adres potwierdzili tą informację. W międzyczasie stróże prawa usłyszeli przez radio, że niedaleko od miejsca tego zdarzenia doszło do kolejnego włamania i sprawca ucieka z łupami.

Policjanci natychmiast ruszyli do akcji. Na miejscu zastali świadka, który widział sprawcę jak wyłamywał sklepowe drzwi, po czym po chwili  uciekł z łupami we wskazanym kierunku. Policjanci natychmiast podjęli pościg za złodziejem. Zaledwie chwilę zajęło policjantom zatrzymanie sprawcy włamania, którego policjanci zauważyli na terenach bagiennych. Mundurowi natychmiast wybiegli z radiowozu i już po kilkunastu metrach dogonili złodzieja.

19 - letni mieszkaniec Chojnic został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli podczas czynności skradzione papierosy i alkohol wartości blisko 5 tys. złotych. Dodatkowo mundurowi z wydziału kryminalnego w trakcie czynności ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innymi włamaniami i kradzieżami m.in. do placówek handlowych oraz innych obiektów. Straty powstałe w wyniku tych przestępstw wyniosły ponad 20 tys. złotych.

Wczoraj śledczy przesłuchali mieszkańca Chojnic, któremu przedstawili 15 zarzutów dotyczących usiłowania włamania, kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP

Zapisz

  1. 17 września 2019  21:19   Wyrwać chwasta i posadzić ...   anonim

    Wyrwać chwasta i posadzić na 10 lat to mu chłopaki "glinę skopią" !

    10
    0
    Odpowiedz