Kolejny groźny pożar w gminie Chojnice

Tym razem palił się budynek mieszkalny w miejscowości Nicponie. Na miejscu pracowało siedem zastępów straży. Poszkodowane zostały dwie osoby.

Do pożaru doszło dziś ok. godz. 8.00.   |  fot. KPPSP Chojnice

Do pożaru domu doszło ok. 8.00 w miejscowości Nicponie (niedaleko Lotynia). Na miejscu pojawiło się siedem zastępów straży pożarnej – PSP z Chojnic oraz OSP Pawłowo i OSP Silno. Poszkodowane zostały dwie osoby.

Na miejscu pożaru byli też przedstawiciele gminy Chojnice. A wczoraj po godz. 17.00 strażacy interweniowali przy ul. Strzeleckiej w Chojnicach, gdzie paliła się sadza w kominie.

(olo), fot. PSP Chojnice

Zapisz

 1. 7 lutego 2018  16:51   7 zastępów! (2)   fireman

  Za Wikipedią: Zastęp (pożarnictwo)[edytuj] Zastęp (pożarnictwo) - pododdział liczący od trzech do sześciu ratowników, w tym dowódca, wyposażony w pojazd przystosowany do realizacji zadania ratowniczego... Weźmy średnią - 5 strażaków na zastęp. 35 strażaków !!! No dobra 30-tu. Trzech przy sikawkach, trzech przy pompach (tak wynika ze zdjęć) Co robiło pozostałych ponad 20-tu strażaków i gdzie oni są? Na fotkach powinno być od nich gęsto. 30-tu chłopa!

  1
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 lutego 2018  21:41   Kolego Anonimie...   rocky

   Z racji sformułowań jakimi się posługujesz widać, że jesteś człowiekiem z "branży" (strażak PSP, druh z OSP ?) Nie przystoi takiemu człowiekowi wyrażać (pisać) w ten sposób. Wyzywanie od "dziadów" ? To niehonorowe... A swoją drogą fakt, 30 ludzi do trzech rozwiniętych "linii" (czy jak tam zwiecie sikawki) To, że OSP nader chętnie wyjeżdżają na każde zgłoszenie to powszechnie znany fakt. A z jakiego powodu ? To też nie jest tajemnica...

   1
   3
  • 7 lutego 2018  21:07   Kolejny kużwa znawca ...   anonim

   Kolejny kużwa znawca pożarnictwa się znalazł! Czy Ty dziadzie jeden masz w ogóle pojęcie, że jak wchodzi się w ogień, to zawsze we dwóch, czyli tzw. rotą? A jak jest potrzeba to idzie druga rota albo kolejne!

   2
   1
 2. 7 lutego 2018  16:34   Jak działać to z rozmachem... (2)   vito

  A na które piętro tego "wysokościowca" chcieli dotrzeć strażacy, że zadysponowano drabinę? Przyjechała, postała, wróciła i statystyki tzw. "wykorzystania" sprzętu się poprawiły. Dyżurni z PSP dysponujący siły i środki nie przestają mnie zaskakiwać...

  2
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 7 lutego 2018  21:44   do anonima   zodiak

   Skoro Ty się znasz to wytłumacz nam PO CO wysłano drabinę do parterowego domu?

   2
   1
  • 7 lutego 2018  21:05   A mnie zaskakuje, jak ludzie ...   anonim

   A mnie zaskakuje, jak ludzie mogą być ograniczeni! Znasz się na zasadach dysponowania sił i środków do pożaru? Jak nie, to zamknij grzecznie jadaczkę!

   2
   1