Kolejni zatrzymani za narkotyki

W ostatnich dniach w trakcie wykonywania czynności służbowych policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali trzy osoby, u których zabezpieczone zostały narkotyki. Każdy z zatrzymanych posiadał przy sobie marihuanę.

Policjanci interweniowali w Rytlu, Łęgu i Czersku. Zatrzymanym grozi kara do trzech lat więzienia.   |  fot. KPP

Pierwszego z mężczyzn policjanci zatrzymali po tym, jak otrzymali informacje, że młody chłopak na jednej z ulic Rytla się dziwnie zachowuje i może być pod wpływem środków narkotycznych. Policjanci szybko pojechali we wskazane miejsce, gdzie zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci natychmiast podjęli interwencję z uwagi na podejrzenie, że mogą oni posiadać narkotyki. W trakcie kontroli w plecaku jednego z nich funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt porcji marihuany. 18 - letni mieszkaniec gminy Czersk został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kolejna interwencja policjantów miała miejsce w Łęgu, gdzie policjanci podczas patrolu zauważyli zaparkowany na uboczu pojazd, w którym siedziało czterech mężczyzn. Podczas kontroli, jeden z nich był bardzo zdenerwowany i drżały mu ręce. Szybko wyszło na jaw, co było powodem zdenerwowania 19-letniego mężczyzny. Mężczyzna ten miał za paskiem spodni schowany woreczek z suszem roślinnym, który został zabezpieczony przez funkcjonariuszy.

Trzeciego z podejrzewanych o posiadanie narkotyków policjanci zatrzymali na terenie jednego z parków w Czersku. Policjanci w trakcie patrolu pieszego w rejonie zauważyli grupę osób siedzących na ławce. Z oddali już było czuć zapach palonej marihuany. Policjanci natychmiast przystąpili do działania i podjęli kontrolę wobec tych osób. W trakcie czynności na wydane polecenie funkcjonariuszy jeden z mężczyzn wyciągnął z bielizny woreczek strunowy z marihuaną. 23-letni mieszkaniec Czerska został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu w Chojnicach.

Wszyscy zatrzymani  usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, jakie było pochodzenie narkotyków i czy na koncie zatrzymanych nie ma innych przestępstw o charakterze narkotykowym.

KPP

 1. 29 maja 2019  11:56   Skąd policjanci wiedzą jak ...   anonim

  Skąd policjanci wiedzą jak pachnie palona marihuany? Na szkolce na nich dmuchają żeby poznali zapach?

  2
  0
 2. 27 maja 2019  22:14   PIS   Miły

  Nie plaga tylko patologia prawo PIS wina PISU

  5
  0
 3. 27 maja 2019  19:50   W tym Czersku to jakaś plaga   anonim

  W tym Czersku to jakaś plaga

  7
  0