Kolejne zatrzymania za narkotyki na terenie Chojnic i sąsiedniego powiatu

Policjanci z chojnickiej patrolówki w nocy w miniony poniedziałek zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Do zatrzymań doszło w trakcie kontroli drogowej na terenie Chojnic.

Wstępne badanie testerem wykazało, że zabezpieczonych woreczkach, znajdowała się marihuana.   |  fot. KPP

Policjanci z chojnickiego zespołu patrolowo- interwencyjnego po raz kolejny potwierdzili swoją skuteczność w walce z przestępczością narkotykową. W miniony poniedziałek po północy na jednej z ulic Chojnic podczas patrolu  policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Samochodem tym podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat, którzy byli bardzo zdenerwowani podczas kontroli, co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa.

Szybko okazało się co było przyczyną zdenerwowania tych mężczyzn. W trakcie kontroli policjanci w kieszeni drzwi pojazdu oraz w plecaku znaleźli woreczki z suszem roślinnym. Mieszaniec Chojnic oraz województwa zachodniopomorskiego zostali zatrzymani i trafili do policyjnych celi. Do tej sprawy włączyli się także policjanci w wydziału kryminalnego, którzy w toku dalszych czynności ustalili od kogo jeden z zatrzymanych mężczyzn zakupił środki odurzające.

Kryminalni na terenie sąsiedniego powiatu podczas przeszukania jednego z mieszkań zabezpieczyli blisko 50 gramów środków narkotycznych. Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu sępoleńskiego, który również trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu w tych sprawach materiału dowodowego dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty, a trzeciego przesłuchano w charakterze świadka. W najbliższym czasie podejrzani za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za samo posiadanie narkotyków grozi kara od 3 lat do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast udzielanie innej osobie i handel narkotykami zagrożone jest karą do 10 lat więzienia, a udzielanie jej małoletniemu jest zbrodnią, zagrożoną karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

KPP