Kolejne uderzenie policjantów z powiatu chojnickiego w przestępczość narkotykową

Policjanci z Chojnic i Czerska zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Dzięki podejmowanym przez nich działaniom w minionym tygodniu doszło do zatrzymania mężczyzn w tych dwóch miejscowościach, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków.

Sprawy te mają charakter rozwojowy i nie wykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych zatrzymań.   |  fot. KPP

Pierwszego z nich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na terenie Czerska. W trakcie przeszukania samochodu należącego do 24 - letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego funkcjonariusze znaleźli w pojeździe blisko 400 gramów narkotyków. U kolejnego z zatrzymanych, 27 - letniego chojniczanina policjanci nie dosyć, że znaleźli profesjonalnie przygotowane pomieszczenie do hodowli marihuany, to w trakcie przeszukania kolejnych pomieszczeń stróże prawa zabezpieczyli kilkaset działek marihuany, a także około 400 sztuk tabletek ekstazy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora oraz policjantów zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym grozi kara od 8 do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z czerskiego komisariatu posiadali informację, że na terenie miasta pojawia się auto na obcych numerach rejestracyjnych, a podróżujący nim mężczyźni mogą posiadać środki odurzające i mieć związek z handlem narkotykami. W minionym tygodniu na jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli to auto i natychmiast zatrzymali ten pojazd do kontroli. W takcie czynności mundurowi w samochodzie znaleźli woreczki z poporcjowaną marihuana, które były pochowane w apteczce oraz latarce. Ponadto zabezpieczyli mały metalowy sejf, w którym jak się później okazało, była znaczna ilość substancji odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W toku dalszej pracy nad tą sprawą doszło do zabezpieczenia kolejnych narkotyków. Łącznie czerscy policjanci zabezpieczyli blisko 400 gramów różnego rodzaju substancji narkotycznych.

Kolejne działania policjantów z powiatu chojnickiego były przeprowadzone na terenie Chojnic. Dzięki informacjom, jakie zdobyli policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego, doszło do zatrzymania 27 - letniego chojniczanina. Stróże prawa wkroczyli do jednego z domów w tym mieście, gdzie podczas działań przy wykorzystaniu psa służbowego przeszukali pomieszczenia mieszkalne, a także budynki gospodarcze. Podczas przeszukania policjanci w piwnicy znaleźli pomieszczenia, które były profesjonalnie przygotowane do hodowli marihuany. W doniczkach znajdowały się rośliny w początkowej fazie wzrostu oraz elementy roślin świadczące o wcześniejszych prowadzonych uprawach. W toku dalszych czynności w budynku mieszkalnym kryminalni w jednym z pokoi znaleźli blisko 400 sztuk ekstazy oraz około 100 gramów marihuany, a także młynki do mielenia suszu oraz kilkaset woreczków strunowych.

Dwaj mężczyźni początkowo trafili do policyjnego aresztu, po czym obaj zostali doprowadzeni do prokuratora. 24 - letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz sprzedaży ich innym osobom, a 27 - latek z Chojnic odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz za uprawę konopi indyjskich.

Policjanci wystąpili też z wnioskiem poprzez prokuratora do sądu a zastosowanie najcięższego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do niego i zastosował wobec tych mężczyzn 3 - miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara od 8 do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP

  1. 26 czerwca 2019  10:01   hmmm   x-men

    Znowu w Czersku.

    3
    1