Kolejarz zaczął na szóstkę

Od wysokiej wygranej rozpoczęli rundę wiosenną A - klasy piłkarze chojnickiego Kolejarza. W pierwszym meczu w tym roku chojniczanie pokonali Sokoła Zblewo 6:2.

Mateusz Erdman zdobył dwie bramki w debiucie w chojnickim Kolejarzu.   |  fot. (olo)

W pierwszym meczu tej rundy Kolejarz na własnym boisku pokonał Sokoła 6:2. Dwie bramki strzelił debiutujący w zespole Mateusz Erdman. Pierwszego gola zdobył tuż po rozpoczęciu meczu w 6. min, a drugiego tuż przed przerwą w 41. min. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się też Adam Kłodziński i Kolejarz prowadził do przerwy 3:1 – dla gości w 22. min. bramkę strzelił Władysław Nawrocki.

W drugiej połowie wynik był identyczny, jak w pierwszej. Kolejarz wygrał tę część również 3:1. Dwie bramki zdobył po przerwie również Mateusz, ale tym razem Chyła – w 46. i 66. min. Kropkę nad „i” postawił tuż przed końcem spotkania Dominik Piesik. Dla gości jedyną bramkę dołożył ponownie Nawrocki.

Kolejarz: Sławomir ZamożnyMaciej Piesik, Kamil Trzebiński, Tomasz Toda (82. Szymon Gierszewski), Jakub Błaszkowski, Adam Glombinski, Piotr Nalewaj, Mateusz Erdman (72. Tomasz Sabatowski), Dominik Piesik, Mateusz Chyła, Adam Kłodziński (78. Paweł Tyma).

Po 14. kolejkach Kolejarz jest w tabeli czwarty. W następnym meczu Kolejarz zmierzy się ze Sławkiem Borzechowo.