Kolej na Dzień Dziecka w Bramie Pomorza

W Centrum Handlowym Brama Pomorza można oglądać interaktywną wystawę związaną z koleją. Na dwóch makietach można oglądać stację kolejową i małe miasteczko wraz z odwzorowanymi taborami, a na trzeciej można samemu posterować lokomotywą z wagonami.

Wystawę można oglądać w Bramie Pomorza codziennie od 11.00 do 19.00.   |  fot. (olo)

Wystawa czynna jest od wczoraj. Oglądać można ją do soboty między godzinami 11.00 a 19.00. Oprócz wspomnianych makiet jest też miejsce do oglądania bajki o lokomotywie Tomek oraz małe stanowisko do zabawy klockami i pociągami. Interaktywna wystawa przyjechała z Poznania, a „zawiaduje” nią Grzegorz Ultowski z Centrum Edukacji i Rozrywki „Kolejkoland”.

- Na co dzień funkcjonujemy w centrum handlowym w Poznaniu, gdzie mamy stałą ekspozycję. Poprzez takie wystawy chcemy promować temat kolejnictwa. Może ktoś dzięki temu złapie bakcyla. W Bramie Pomorza zobaczyć można m.in. makiety kolejowe, tabor r różnymi odwzorowanymi pociągami – są to wierne kopie maszyn, które jeżdżą lub do niedawna jeździły po naszych torach. Nasze motto to bawić uczymy, a więc jest też specjalne przejście przez tory i szlaban dla najmłodszych – mówi Grzegorz Ulatowski z „Kolejkolandu”.

Tekst i fot. (olo)