Kolczyki w uchu i w nosie - jakie są ich rodzaje?

Kolczyk w uchu lub kolczyk w nosie to ciekawa ozdoba, która z pewnością wyróżni nas z tłumu. Poznaj dostępne opcje! Piercing to popularny sposób na ozdabianie ciała.

Kolczyk w pępku, uchu, nosie, brwi, wardze czy na języku to body piercing, potocznie zwany kolczykowaniem ciała.   |  fot. nad.

Kolczyki w uchu to najpopularniejszy rodzaj przekłuć, choć kolczyki w nosie również mają swoich zwolenników! Jakie rodzaje piercingu można zrobić w uszach lub nosie? Poznaj rodzaje przekłuć w tych miejscach!

Kolczyki w uchu - przekłucia o niewielkim ryzyku

Przeczytaj: https://estetico.pl/kolczyki-w-uchu

Przekłuwając swoje ciało, musimy mieć świadomość, że nasz organizm może odrzucić kolczyk. Jeśli marzysz o ozdobie w postaci piercingu, polecamy zacząć od przekłucia uszu. Robiąc kolczyki w uchu, narażamy się na najmniejsze ryzyko problemów związanych z gojeniem. Kolczyk w uchu to ozdoba, którą może nosić każdy. W jaki sposób można ozdobić swoje uszy za pomocą piercingu?

Rodzaje kolczyków w uchu - przedstawiamy rodzaje popularnych przekłuć

Kolczyki w uchu można zrobić w różnych jego częściach. Najpopularniejszym przekłuciem jest lobe, wykonywane nawet dzieciom. Lobe to przekłucie płatka ucha, zazwyczaj w jego centralnej części. Choć obecnie popularne jest tworzenie na płatku kompozycji złożonych z kilku przekłuć. Płatek można przekłuć również przez szerokość - taki kolczyk nazywa się horizontal lub transvers lobe. Helix to również bardzo popularny rodzaj piercingu. Taki kolczyk w uchu wykonuje się na lub w okolicy zwinięcia chrząstki. Istnieje również wersja forward helix, którą wykonuje się przy twarzy, na obrąbku. Można też połączyć dwa helixy za pomocą industriala lub tzw. sztangi.

Tragus to z kolei kolczyk w uchu, wykonywany w małej odstającej chrząstce od strony twarzy, tzw. skrawku. W zależności od gustu i budowy anatomicznej, takie przekłucie może zostać wykonane centralnie, wyżej, niżej lub w wersji podwójnej (double tragus). Daith to kolczyk zakładany na odnodze obrąbka ucha. Ze względów anatomicznych, nie każdy może sobie na nie pozwolić. Rook to przekłucie dolnej odnogi grobelki ucha. Natomiast samo przekłucie grobelki nazywa się snug.

Z kolei conch to kolczyk zakładany po przekłuciu wnętrza małżowiny usznej. Orbital jest ciekawym kolczykiem, który łączy dwa przekłucia za pomocą kółka. Nie ma jednego, określonego miejsca i można go zrobić w różnych częściach ucha. Inny kolczyk w uchu, który można wykonać to ragnar. Przekłucie to zaczyna się na zewnętrznej części obrąbka ucha, a wychodzi grobelką. Osoby, które chcą mieć oryginalną ozdobę, mogą zdecydować się na UFO - przekłucie, które łączy rooka i jednego lub dwa forward helixy.

Rodzaje kolczyków w nosie - jakie kolczyki w nosie można mieć?

Przeczytaj: https://estetico.pl/kolczyk-w-nosie

Kolczyki w nosie również należą do stosunkowo popularnych przekłuć. Najczęściej zakładany kolczyk w nosie to nostril, czyli kolczyk zakładany po przekłuciu płatka nosa. Takie przekłucie umożliwia noszenie rożnego rodzaju biżuterii - pigmejów, labretów, d-ringów, kółek i podkówek. Drugi kolczyk w nosie, który można sobie zrobić to septum, czyli przekłucie przegrody nosa. Tutaj też istnieje możliwość noszenia kolczyków różnego rodzaju, takich jak podkówka, kółko, sztanga lub banan. Istnieje również możliwość zrobienia bridge, czyli przekłucia wykonywanego między oczami, na przez skórę na górze nosa. Nie jest ono jednak popularne, ze względu na duże ryzyko migracji i innych problemów.

Kolczyki w uchu, kolczyki w nosie - jak dbać o przekłucia?

Udając się do piercera, powinniśmy otrzymać dokładne instrukcje na temat pielęgnacji przekłucia oraz przewidywanego czasu gojenia. Oczywiście nie jest to precyzyjny czas, ponieważ w zależności od organizmu, czas gojenia może być dłuższy lub krótszy. Wybierając studio, w którym będziemy wykonywać piercing, zwróćmy uwagę na profesjonalizm osoby, która ma wykonać przekłucie. Czy piercer lub piercerka chętnie odpowiada na pytania? Czy informuje o możliwych powikłaniach i problemach wiążących się z danym przekłuciem? No i co równie ważne - czy udzieliła nam informacji na temat pielęgnacji oraz ewentualnej konieczności wymiany kolczyka? Bardzo często bowiem zdarza się, że podczas gojenia lub po wygojeniu przekłucia, konieczne jest założenie krótszego kolczyka.

(nad,)