Kokon na pierwszy ogień. Dzisiaj startują InterTony!

Punktualnie o godz. 21. 00 w internecie pojawi się pierwsza z czterech części muzycznego show skierowana do miłośników mocnego grania. Dziś zaprezentowany zostanie zarejestrowany wcześniej koncert zespołu Kokon.

Tegoroczna edycja festiwalu InterTony przeniesiona została do Internetu. Poza koncertem będzie także krótka relacja z InterTony Studio, które prezentuje się jak na załączonej fotografii.   |  fot. Facebook ChCK

InterTony obchodzą w tym roku swoje piąte urodziny. Niestety w związku z epidemią koronawirusa zorganizowanie festiwalu mającego łączyć m.in. muzyczną społeczność chojnicką, Polską, z tą z miast partnerskich nie mogło dojść do skutku na stadionie Kolejarza. Organizatorzy rockowo i metalowo brzmiącego wydarzenia, postawili jednak na nową formułę i nową jakość. Wydarzenie przenieśli tam, gdzie aktualnie przebywa najwięcej ludzi, do internetu.

Słuchacze, publiczność, mogą spodziewać się czterech koncertów. Każdy zostanie wyemitowany w innym czasie. Na pierwszy rzut idzie reaktywowana niedawno legenda chojnickiej muzyki metalowej, Kokon. Występ rozpocznie się o godz. 21.00 i dostępny będzie na facebooku InterTony Festiwal oraz na kanele You Tube. - To na pewno będzie oryginalna forma spędzenia festiwalu. Zapraszamy więc wszystkich chojniczan i nie tylko, bo tak naprawdę internet nie ma żadnych granic - mówi Ola Fryca, jedna z organizatorek wydarzenia.

- W tym roku, w festiwalu może uczestniczyć dosłownie każdy. Spotykamy się wieczorem przed ekranami naszych smartfonów, laptopów, telewizorów i oglądamy wspólnie pierwszy odcinek InterTony Studio. W programie, poza koncertem grupy Kokon, także spacer po Samorządnym Centrum Młodzieżowym. Chcemy pokazać ludziom jak to miejsce wygląda od środka, bo zawsze o tym miejscu mówimy, a nie mamy możliwości pokazać. Teraz jest inaczej - dodaje.

Jak już wspominaliśmy, w tym roku InterTony Festiwal obchodzą swoje piąte urodziny. Z tej okazji organizator zapowiada niespodziankę. Nie zdradza jednak co to jest. My podpowiemy tylko, że by się tego dowiedzieć trzeba obejrzeć dzisiejszą transmisję, ponieważ ta informacja nie będzie publikowana nigdzie w mediach społecznościowych. - Żeby nie było monotonnie i więcej się działo będzie także on-line wywiad z zespołem Kokon. Na pytania widzów, które można zadawać już teraz na naszym facebooku, będzie odpowiadał Erni (Michał Erward - przyp. red.), wokalista - informuje Ola Fryca.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej przy współpracy z Chojnickim Centrum Kultury.

Anna Zajkowska