Kobieta prawdopodobnie zasłabła. 86 - latka leżała na pasach w Łęgu

Służby ratunkowe otrzymały dziś (13.04.) ok. godz. 10.00 wezwanie do zdarzenia, które miało miejsce na drodze krajowej 22 w pobliżu szkoły w Łęgu. Ze zgłoszenia wynikało, że na przejściu dla pieszych leży kobieta.

W Łęgu interweniował zespół ratownictwa medycznego, czerska straż pożarna oraz policja, która ustali okoliczności zdarzenia.   |  fot. red.

Rzeczywiście po przyjeździe na miejsce ratownicy zobaczyli starszą kobietę znajdującą się na jezdni, obok której leżał rower. Kobieta – mieszkanka Czarnej Wody - została zabrana do szpitala. Była przytomna, jednak kontakt z nią był utrudniony.  Prawdopodobnie 86 - latka jadąc z zakupami do domu, w kierunku Czarnej Wody, zasłabła i przewróciła się na drogę.

Na zdarzenie najechał mieszkaniec Legbąda. Eugeniusz Niesiołowski jechał w kierunku Łęga. Mówi, że kobieta leżała na jego pasie ruchu. Natychmiast zatrzymał auto, podobnie jak inni kierowcy. Wezwano pomoc, która błyskawicznie dotarła na miejsce. Kobieta oddychała, jednak nic nie mówiła. Do czasu przyjazdu służb zabezpieczono samochodami miejsce, gdzie leżała kobieta, aby nikt na nią nie najechał.

(red)

Zapisz