Kobieta odpowie za przywłaszczenie portfela

Policjanci zatrzymali chwilę po zdarzeniu, 52 - letnią kobietę podejrzaną o przywłaszczenia portfela pozostawionego w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Chojnic. W portfelu oprócz dokumentów, kart bankomatowych były pieniądze.

Policjanci odzyskali portfel z całą zawartością i przekazali właścicielowi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.   |  fot. (m.n.)

W miniony weekend 29 - letni mieszkaniec powiatu tucholskiego poinformował policjantów, że jakaś osoba przywłaszczyła jego portfel. Z relacji mężczyzny wynikało, że chwilę wcześniej robił zakupy w sklepie spożywczym na terenie miasta. Tam prawdopodobnie pozostawił portfel, w którym były dokumenty i pieniądze.

Policjanci na podstawie zapisów monitoringu ustalili osobę podejrzaną o to przywłaszczenie oraz adres zamieszkania sprawczyni. Pojechali pod wskazany adres. 52- letnia mieszkanka Chojnic początkowo zaprzeczała, że zabrała portfel i próbowała przekonać policjantów, że ją pomawiają. Jednak kiedy policjanci zaczęli przeszukiwać jej  mieszkanie przyznała się, że portfel z dokumentami wyrzuciła, a pieniądze zabrała.

Funkcjonariusze odzyskali portfel, skradzione dokumenty i pieniądze, które przekazali właścicielowi. Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia cudzej rzeczy należy oddać ją właścicielowi lub przekazać policji. W przeciwnym razie  grozi odpowiedzialność karną za przywłaszczenie mienia.

KPP

Zapisz

 1. 15 maja 2018  07:01   hmmmm   ja ty my

  Przywłaszczyła? Nic miłego zgubić dokumenty ale nie ukradła tylko znalazła.liczymy na uczciwość ale czy ktos z nas oddał by znalezione dokumenty gotówkę?Czy ktoś z nas dałby znalazcy chociaz parę zł za zwrot?

  5
  0
  Odpowiedz
 2. 14 maja 2018  17:16   Zzz   Zzz

  A na jakiej podstawie policjanci o przeszukiwali jej mieszkanie?

  8
  1
  Odpowiedz