Kino w Chojnicach rusza 19 czerwca

Na pierwszy ogień pójdą cztery filmy. Propozycje dla dzieci to „Na przód” i „Urwis”. Dorośli zaś mogą obejrzeć „Salę Samobójców. Hejter” oraz „Dżentelmenów”. Pierwsze seansy ruszają w piątek 19 czerwca.

Chojnickie Centrum Kultury na pierwsze seanse zaprasza od piątku 19 czerwca.   |  fot. Daniel Frymark

- Zagramy te filmy, których nie udało nam się w marcu. Te cztery propozycje będziemy grali do końca czerwca. - mówi Łukasz Sajnaj. Ze względu na zamrożenie, na trzy miesiące, branży filmowej nie wiadomo jeszcze, jakich tytułów można spodziewać się w lipcu. - Przez pandemię koronawirusa stanęła cała produkcja filmowa. Także też czekamy na decyzje dystrybutorów, kiedy i jaką premierę puszczą, z tych rzeczy, które zostały wcześniej zrobione. Jesteśmy uzależnieni od dystrybutorów. Mam nadzieję, że w lipcu będą już jakieś nowe rzeczy - przyznaje zastępca dyrektora ChCK.

Bilety na filmy będzie można kupować, tylko przez internet, od poniedziałku 15 czerwca. W dniu pierwszych seansów (19.06.), uruchomione zostaną kasy. Czynne będą na godzinę przez początkiem filmów, tj. od godz. 16.00 (o 17.00 bajka „Na przód”) oraz od godz. 19.00 (o 20.00 film „Sala Samobójców. Hejter”). - Zachęcamy jednak do tego by kupować bilety przez internet. Jest to bezpieczniejsze ze względu na krótsze kolejki, mniejsze gromadzenie się przy nich ludzi i płynniejsze zapełnianie się sali - zaznacza Łukasz Sajnaj.

Wedle wytycznych ministerstwa kultury i Głównego Inspektoratu Sanitarnego na widowni może zostać zajęta tylko połowa miejsc. W przypadku Chojnickiego Centrum Kultury jest to 150. Przed wejściem na salę kina, każdy zobligowany jest zdezynfekować ręce. Seans widz musi też spędzić z zasłoniętymi ustami i nosem, np. maseczką. Ciągle obowiązuje zachowanie dystansu społecznego. W przypadku kin oznacza to, że zająć trzeba co drugi fotel. Regulacja ta nie dotyczy tylko osób mieszkających w jednym gospodarstwie domowym.

Anna Zajkowska