Kilkanaście interwencji strażaków w powiecie chojnickim

A wszystkie w związku z bardzo silnym wiatrem, który od wczoraj daje się we znaki mieszkańcom m.in. powiatu chojnickiego. Mimo kilku groźnych zdarzeń nikt na szczęście nie ucierpiał.

Kilkanaście razy interweniowali strażacy w związku z trwającą od wczoraj wichurą.   |  fot. red.

Najwięcej spośród 170 zgłoszeń pochodzi z powiatu słupskiego, wejherowskiego, bytowskiego, a także chojnickiego, kościerskiego, lęborskiego i starogardzkiego, gdzie konieczne było udrażnianie dróg z wiatrołomów.

Drzewo spadło na samochód w trakcie jazdy...

Na jadące osobowe auto spadło drzewo. Do zdarzenia doszło wczoraj (4.03) ok. godz. 16.00 na trasie Czersk – Klaskawa. Na szczęście kierujący audi A4 (jechał sam) nie doznał żadnych obrażeń. Mieszkaniec gm. Czersk samodzielnie opuścił auto. Na miejscu interweniowali strażacy oraz policja. Strażacy usunęli drzewo z drogi.

Kolejne powalone drzewo, tym razem na berlince

Kolejne niebezpieczne zdarzenie, które było wczoraj wynikiem silnego wiatru. Około godz. 21.00 na drogę krajową 22, na wysokości miejscowości. Nieżurawa (trasa Czersk – Gutowiec), spadło drzewo – tuż przed jadącym w kierunku Chojnic fordem transitem.

- Widziałem jak przechyla się i leci na jezdnię (z lewej strony  - przyp. red.), ale niestety nie mogłem już uniknąć zderzenia. Chciałem jeszcze uciec, zminimalizować uderzenie. Odruchowo odbiłem kierownicą w lewo, jednak i tak wpadłem przodem samochodu w powalone drzewo tarasujące całą drogę – mówił tuż po zdarzeniu kierowca busa. Na berlince w tym miejscu były utrudnienia w ruchu.

Najwięcej interwencji chojniccy strażacy oraz ochotnicy z powiatu chojnickiego zanotowali czoraj po południu, gdy przez nasz powiat przeszła silna wichura. Również wczoraj strażacy usuwali połamane konary i drzewa z jezdni m.in. w Kaszubie (gm. brusy), Swornegaciach, Wolności, Powałkach, a także w Chojnicach przy ul. Strzeleckiej oraz na trasie Chojnice - Angowice i Chojnice - Lichnowy.

(red.). Fot. KP PSP Chojnice

Zapisz

 1. 5 marca 2019  13:12   Głupota   Bond

  Nie ma nic gorszego niż drzewa wzdłuż drogi a tym regionie to nagminne

  7
  4
  Odpowiedz
 2. 5 marca 2019  12:06   Lichnowy   Lichnowy

  A na drodze Lichnowy - Chojnice, klasycznie drogowcy porzucili gałęzie po wycince w nadziei,że wiatr rozniesie....i tak jak zawsze, kierowcy kilka razy wczoraj zbierali z drogi gałęzie...to niestety zupełna normalka w naszej gminie, że gałęzie po wycince zbiera się po pół roku,albo po tragedii. Brawo. Brawo...

  12
  2
  Odpowiedz
 3. 5 marca 2019  10:14   no i ? (1)   JAJO

  NO I JAK SYSTEM OSTRZEGANIA TUR ? KLAPA?

  4
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 marca 2019  14:12   Chcesz smsa że poleci drzewo przed maskę ?   Adam

   Gościu z całym szacunkiem zapoznaj się na czym polega TUR . Wtedy oczekuj że dostaniesz smsa że spadnie Ci za 10 sekund drzewo przed maskę ... daj żyć...

   3
   1