Kierowco, cierpliwości! Od poniedziałku wielka zmiana w Chojnicach

Od poniedziałku na najbliższe dwa miesiące zamknięty będzie zjazd i wjazd na rondo Solidarności od ulicy Sukienników. Droga będzie zablokowana już od postoju taksówek, a więc niemożliwy będzie również wjazd od Sukienników do Biedronki.

W poniedziałek ten wjazd na rondo zostanie zamknięty na dwa miesiące.   |  fot. (olo)

 To nie wszystkie drogowe kłopoty. W poniedziałek rusza front robót w mieście. Wiele z nich będzie uciążliwych dla kierowców i przez najbliższe miesiące trzeba liczyć się z wieloma przeszkodami. Już dziś warto pomyśleć o zmianie przyzwyczajeń i nowej drodze do pracy czy szkoły. Na pewno najbardziej da się we znaki kierowcom zamknięcie jednego z wjazdów i zjazdów z ronda Solidarności.

Od strony ulicy Sukienników wjazd na rondo oraz zjazd z niego będzie niemożliwy przez dwa miesiące aż do wakacji. Później nastąpi przerwa w pracach i po wakacjach powrót do tego zadania. Nie będzie można również skręcić „w lewo” do Biedronki czy pobliskiej szkoły. Zmieni się za to organizacja ruchu przy ul. Grunwaldzkiej – ta droga będzie dwukierunkowa.

Może warto pomyśleć już teraz o zmianie działania systemu świateł w mieście, by usprawnić ruch, bo już dziś kierowcy włączający się do ruchu w Sukienników czy Gdańską – chociażby przy ChCK – tracą czas i nerwy, a co to dopiero będzie?  Kierowcy, warto szukać więc alternatyw. Jednak trzeba uważać, gdyż lada dzień ruszą kolejne remonty i inwestycje – związane z wymianą systemu kanaliz i budową kolektorów w ramach dużego projektu deszczówek.

Od poniedziałku zamknięta będzie ulica Łanowa, od maja zamknięta będzie Łużycka i kawałek Kaszubskiej, a potem na dość długo zamknięta zostanie ulica Towarowa (na kilka miesięcy).  Trzeba się też liczyć z problemami na skrzyżowaniu Angowicka – Brzozowa (nie będzie wjazdu w stronę Angowic). Dużo prac będzie również w przyszłym roku. Mają być jednak tak zsynchronizowane, by nie zamknąć jednocześnie dwóch strategicznych ulic.

Szczegóły związane z terminami oraz przygotowywane objazdy przedstawimy wkrótce.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 10 kwietnia 2019  10:34   Remont (1)   Darek

  I tak już żaden kierowca nie zwraca uwagi na pieszego chociażby na przejściach dla pieszych bo ważniejszy jest dla niego telefon w ręce i gadania podczas jazdy lub piratowanie jak na np. na człuchowskiej Za duza odległość jest od świateł od ul. CZLUCHOWSKA - ASNYKA koło NETTO do przejscia CZLUCH -KWIATOWA i wtedy jedzą samochody jak debile nie zwracając na nic uwagi--bo patrzą by tylko zdarzyć przez przejście przejechać bez zatrzymywania się . Na CZŁUCHOWSKIEJ też by się przydało jeszcze jedno przejście lub ograniczenie ruchu

  12
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 10 kwietnia 2019  16:14   Samochody jeżdżą jak ...   anonim

   Samochody jeżdżą jak debile? Proszę nie obrażać samochodów, a tak na poważnie naucz się pisać po polsku.

   3
   0
 2. 9 kwietnia 2019  13:26   cyklista (1)   tylko odblask Cię uratuje

  Znając chojnickie zwyczaje, sygnalizacji świetlnej nikt nie zsynchronizuje, oraz przy Szkole Katolickiej nikt nie zadba o bezpieczeństwo uczniów. Kierowcy rajdowcy już nas rozjeżdżą swymi vw złomkami.

  32
  17
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz