Kierowca z narkotykami i pod ich wpływem, pasażer nie lepszy …

Policjanci w Czersku zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który kierował BMW oraz 42-letniego pasażera pojazdu. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mieszkaniec Brus wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków oraz bez uprawnień do kierowania.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 8 lat pozbawienia wolności, a za handel nimi do 10 lat więzienia.   |  fot. KPP

W minioną niedzielę czerscy policjanci z zespołu patrolowo - interwencyjnego na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli osobowe BMW. W trakcie legitymowania stwierdzono, że 23-letni mieszkaniec Brus, który siedział za kierownicą tego auta, nie posiadał uprawnień do kierowania. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło też zachowanie oraz wygląd 23-latka, który jak się okazało po przeprowadzonym badaniu narkotestem kierował pod wpływem środków odurzających.

42-letni pasażer na widok mundurowych stał się bardzo nerwowy. Szybko wyszło na jaw co było powodem jego zachowania. Funkcjonariusze w trakcie kontroli znaleźli przy obu mężczyznach narkotyki, które były schowane m.in. w bucie jednego z nich. Zarówno kierowca, jak i 42-letni pasażer samochodu mieszkaniec gminy Brusy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, a samochód którym podróżowali został zabezpieczony procesowo i trafił na policyjny parking.

 W trakcie dalszych czynności policjanci w mieszkaniu jednego z zatrzymanych zabezpieczyli kolejne kilkaset działek różnego rodzaju środków odurzających w tym m. in. amfetaminę, haszysz oraz marihuanę. Wczoraj 23-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Odpowie on przed sądem za posiadanie narkotyków, kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz za kierowanie bez wymaganych uprawnień.

W sprawie 42-latka policjanci wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Dzisiaj podejrzewany zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie ostatecznie zostaną mu przedstawione zarzuty najprawdopodobniej posiadania znacznych ilości narkotyków. Policjanci cały czas pracują nad sprawą i ustalają komu 42-latek udzielał substancje odurzające. 

KPP

Zapisz

 1. 5 listopada 2019  19:34   To już chyba rywalizacja   Bruski z Brus

  pomiędzy Czerskiem a Brusami, i coraz więcej ćpunów i dilerów.

  6
  1
  Odpowiedz
 2. 5 listopada 2019  15:40   Już odruchowo jak czytam że ...   anonim

  Już odruchowo jak czytam że narkotyki to myślę sobie Czersk :)))

  8
  0
  Odpowiedz