Kierowca pod wpływem narkotyków próbował przekupić policjantów

Policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali 37 – letniego mężczyznę, który kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli policjanci znaleźli w jego portfelu woreczek z białym proszkiem i zawiniątko z kryształkami.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.   |  fot. ilustracyjne

Wczoraj kilka minut po godzinie 23.00 policjanci z Komisariatu Policji w Czersku w trakcie patrolowania jednego z rejonów w gminie Czersk, na drodze pomiędzy Szałamajami, a Szyszkowcem zauważyli kierowcę, którego zachowanie za kierownicą stwarzało wrażenie, że może być pod wpływem alkoholu lub środka działającego do niego podobnie.

Mężczyzna siedzący za kierownicą w trakcie czynności był bardzo podenerwowany, a jego źrenice wyraźnie poszerzone. Stróże prawa poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, był trzeźwy. Dopiero badanie narko-testerem wskazało obecność amfetaminy w ślinie. W trakcie kontroli policjanci znaleźli w portfelu mieszkańca powiatu starogardzkiego woreczek z białym proszkiem oraz zawinięte w folię aluminiową kryształki. Mundurowi zatrzymali jemu prawo jazdy.

Ponadto w trakcie kontroli 37- latek próbował wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych z jego udziałem. Za próbę przekupienia funkcjonariuszy kierowca został zatrzymany, a jego auto zostało odholowane na strzeżony parking. Mężczyźnie przed osadzeniem w policyjnym areszcie została pobrana krew do badań laboratoryjnych.

Zatrzymany 37 - latek jeszcze dzisiaj prawdopodobnie  usłyszy zarzuty za posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem, ale także za próbę wręczenia funkcjonariuszom łapówki. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP