Kibice domagali się dwucyfrówki, ale miejscowi oszczędzili Red Devils wygrywając 9:0

Prawdziwą kanonadę urządziła sobie drużyna GI Malepszy Futsal Leszno w meczu o kolejne punkty w Statscore Futsal Ekstraklasie. Gospodarze w Narodowe Święto Niepodległości rozbili w Trapezie Red Devils Chojnice aż 9:0!

Chojniczanie nie byli w stanie nawiązać skutecznej walki, a gospodarze poważnie potraktowali zadanie gromiąc chojnicki zespół.   |  fot. ilustracyjne

GI Malepszy Futsal Leszno – Red Devils Chojnice 9:0 (3:0)

Red Devils: Kąkol (Kartuszyński), Pastars, Augusto, Silva,  Medon, Laskowski, Świtoń, Nehela, Seniuk.

Bramki: 1:0 Lisowski (11), 2:0 Lisowski (12), 3:0 Solecki (16), 4:0 Długosz (21), 5:0 Lisowski (22), 6:0 Niedźwiedzki (26), 7:0 Wojciechowski (26), 8:0 Konopacki (37), 9:0 Konopacki (38)

W pierwszych minutach na parkiecie działo się niewiele. Zmuszeni do gry w ataku pozycyjnym gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na nieźle spisującą się chojnicką defensywę. Worek z bramkami rozwiązał się od 11 minuty, później miejscowi dołożyli jeszcze dwie. Rywale zdjęli bramkarza, ale niewiele to wniosło i wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron goście szybko zostali skarceni niemiłosiernie. Po 26 minutach na tablicy mieliśmy rezultat 7:0. Przyjezdni chcąc uniknąć kompromitacji powrócili do gry z bramkarzem, jednak niewiele to zmieniło. Gospodarze odrobili zadanie domowe i zagrali bardzo dobrze taktycznie, wykorzystując straty, błędy i nieporadność gości.