Każdy może być częścią historycznego zdjęcia

Setna rocznica powrotu Chojnic do macierzy wiąże się z szeregiem wydarzeń, głównie kulturalnych. W programie jest także wykonanie wspólnej fotografii chojniczan. Ta umieszczona zostanie w kapsule czasu i zakopana pod płytą Starego Rynku.

Do wzięcia udziału w tym doniosłym i historycznym wydarzeniu zaprasza wiceburmistrz.   |  fot. A. Zajkowska

Plan jest taki, by do kapsuły, która ma zawierać głównie pamiątki po obecnie żyjących mieszkańcach Chojnic, dołączyć także wyjątkową fotografię. Ta wykonana zostanie z wysięgnika, aparatem o matrycy około 100 mln megapikseli. Dzięki wykorzystaniu tej technologii, nawet jeśli na zdjęciu będzie ponad 1000 osób, każdy bez problemu będzie mógł siebie rozpoznać.

Akcja ta zostanie przeprowadzona w poniedziałek 27 stycznia. Zbiórka na chojnickiej starówce o godz. 10.30. - Termin ten związany jest z dużą mobilizacją uczniów szkół. To jest pierwszy dzień po feriach. Mamy już ustalone z dyrektorami, że 50-60 proc. szkół podstawowych i ponadpodstawowych się pojawi - mówi Adam Kopczyński.

Wiceburmistrz podkreśla, że wydarzenie to organizowane jest nie tylko dla młodych żaków, choć ich obecność jest pewna. Zapozować do tak ważnej historycznie fotografii może każdy mieszkańców miasta, którzy dysponują czasem i chęcią. - Chciałbym żeby chojnicki rynek był wypełniony ludźmi po brzegi - dodaje. Wyjątkowa fotografia dostępna będzie na stronie internetowej urzędu miasta, a także w lokalnych mediach.

Szczegółowy harmonogram obchodów TUTAJ

Anna Zajkowska

Zapisz

 1. 27 stycznia 2020  10:15   Właśnie dlatego w ...   anonim

  Właśnie dlatego w poniedziałek jest robione to zdjęcie, żeby móc zaciągnąć uczniów. Inaczej mogłoby się okazać, że tak genialny pomysł mógłby się okazać porażką, a tak gwarantowana frekwencja.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 24 stycznia 2020  06:39   spoko w poniedzialek sobie ...   anonim

  spoko w poniedzialek sobie wezme urlop zeby byc na historycznym zdjeciu

  2
  1
  Odpowiedz
 3. 21 stycznia 2020  17:26   Powariowali. Dla kogo jest to ...   zuzia

  Powariowali. Dla kogo jest to zdjęcie? MY PRACUJEMY burmistrzu w tych godzinach! Kopczyński puknij się w czoło.

  8
  0
  Odpowiedz
 4. 21 stycznia 2020  14:37   Nie każdy   Andrzj

  Nie każdy może być częścią historycznego zdjęcia. Niektórzy w tym czasie pracują.

  10
  0
  Odpowiedz
 5. 21 stycznia 2020  12:56   Po brzegi sie nie da, sorry ...   anonim

  Po brzegi sie nie da, sorry może urzednikami jest tego sporo hahaha

  5
  0
  Odpowiedz
 6. 21 stycznia 2020  07:29   Elity i kaste ustawić na ...   anonim

  Elity i kaste ustawić na froncie a plebs gdzieś za fontanna tak żeby ich nie było widać. Odda to ducha chojnickiego ratusza.

  11
  3
  Odpowiedz
 7. 20 stycznia 2020  20:09   Brawo   Michał

  Termin trochę nie pasuje. Nie lepiej zrobić rano o 6? Przynajmniej zdążą przyjść mieszkańcy, którzy mają na 7 do pracy. 10.30 w tygodniu pracy to trochę późno.

  13
  10
  Odpowiedz